Trwa ładowanie...

Wybory. Aleksandrów Kujawski ma nowego burmistrza. Wygrał Arkadiusz Gralak z PSL

W cieniu walki o termin wyborów prezydenckich do urn poszli mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego. Przedterminowe wybory wygrał Arkadiusz Gralak z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wybory. Aleksandrów Kujawski ma nowego burmistrza. Wygrał Arkadiusz Gralak z PSLŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
dbvlzz8
dbvlzz8

Arkadiusz Gralak z PSL został burmistrzem Aleksandrowa Kujawskiego, zdobywając w pierwszej turze przedterminowych wyborów 1432 na 2362 oddanych głosółw- podaje pomorska.pl. Jak wynika z komunikatu komisarza wyborczego we Włocławku, drugie miejsce w wyborach uzupełniających zajął Bogdan Wypij z komitetu Niezależni Aleksandrów Kujawski z 395 głosami.

Popierana przez PiS i pełniąca obowiązki burmistrza Edyta Jaszczak zdobyła 247 głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Piotr Gajewski z komitetu Razem dla Aleksandrowa Kujawskiego (135 głosów), Bogusław Gollus z komitetu Sprawiedliwy Aleksandrów (99 głosów) i Robert Jętczak z komitetu Młodzi dla Miasta (54 głosy).

Frekwencja wyborcza w niedzielnych wyborach w Aleksandrowie Kujawskim wyniosła 24,95 procent.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rząd poluzował restrykcje. Prof.: "przerażają mnie młodzi ludzie"

Przedterminowe głosowanie było konieczne po śmierci w styczniu po ciężkiej chorobie wieloletniego burmistrza Andrzeja Cieśli.

PAP
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski

Początkowo wybory w Aleksandrowie Kujawskim miały odbyć się 5 kwietnia, ale dwukrotnie przekładano ich termin z powodu pandemii koronawirusa. W niedzielę w lokalach wyborczych zastosowano dodatkowe środki bezpieczeństwa.

dbvlzz8

Wybory a koronawirus. Głosowanie podczas pandemii

Wyborcy otrzymywali maseczki, rękawiczki i długopisy jednorazowe, a przed wejściem umieszczono płyny do dezynfekcji. Członkowie komisji mieli przyłbice i stroje ochronne. Do lokalu można było wejść tylko po wezwaniu, dezynfekcji rąk i nałożeniu rękawiczek.

Podczas głosowania w lokalu mogło znajdować się tylko dwóch wyborców. Zalecane było również zachowania dwumetrowej odległości między osobami.

PAP
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

dbvlzz8

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbvlzz8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbvlzz8
Więcej tematów