Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Trwają przedterminowe wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku

Mimo epidemii koronawirusa w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku o godz. 7 rano otwarto lokale wyborcze. Trwają przedterminowe wybory: w Aleksandrowie Kujawskim mieszkańcy wybierają nowego burmistrza, w Ciechocinku - radnego.
Share
Koronawirus w Polsce. Trwają przedterminowe wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Trwają przedterminowe wybory w Aleksandrowie Kujawskim i Ciechocinku (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Robert Górecki
dzorak2

Wybory burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie) zarządzono z powodu śmierci dotychczasowego burmistrza. W związku z epidemią były już dwukrotnie przekładane. W Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie) mieszkańcy idą do urn w pierwotnym terminie. Jeden z radnych zmarł, mają wybrać jego następcę. Lokale wyborcze otwarto o 7 rano. Głosowanie potrwa do 21.

Jak wyglądają wybory w czasie epidemii? Wyborcy wchodzą do lokalu wyborczego na wezwanie. Otrzymują maseczkę, rękawiczki i długopis. W lokalach wyborczych jest też płyn do dezynfekcji.

Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku Jacek Kraszewski poinformował portal gazeta.pl, że członkowie komisji wyborczych otrzymali specjalne przyłbice. Zalecono im też, by zachowywali co najmniej dwa metry odległości od siebie przy ustalaniu wyników głosowania.

dzorak2

Zobacz także: Wybory korespondencyjne. Listonosze będą mogli sporo dorobić

O mandat radnego w Ciechocinku walczy 4 kandydatów. W Aleksandrowie Kujawskim zarejestrowano 7 kandydatów na burmistrza.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych rośnie

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 2,7 mln zakażeń. Zmarło ponad 192 tys. osób.

dzorak2

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

Do soboty wieczorem w Polsce potwierdzono 11 273 przypadki zakażenia koronawirusem. 524 osoby zmarły.

W woj. kujawsko-pomorskim odnotowano do tej pory 474 przypadki zakażenia koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dzorak2

Podziel się opinią

Share
dzorak2
dzorak2
Więcej tematów