Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Wkrótce debata prezydencka na antenie TVP

Wybory 2020. W środę wieczorem na antenie TVP odbędzie się debata prezydencka. Wezmą w niej udział kandydaci oraz obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda.
Share
Wybory 2020. Debata prezydencka na antenie TVP
Wybory 2020. Debata prezydencka na antenie TVP Źródło: Materiały prasowe
d298g2s

Debata prezydencka odbędzie się w środę. Zaplanowano ją na godzinę 20:30 i ma trwać 70 minut. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP1 oraz TVP Info. W Internecie przebieg debaty będzie można śledzić na TVP Stream. Obejrzycie ją także na stronie głównej WP.

Swoją obecność potwierdzili: prezydent Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak, Stanisław Żołtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski oraz Paweł Tanajno.

Prowadzącym debaty będzie Michał Adamczyk, który zada kandydatom pięć pytań dotyczących: bezpieczeństwa, gospodarki, polityki społecznej, ustroju państwa oraz polityki zagranicznej. Każdy kandydat ma minutę na odpowiedź, a na koniec spotkania możliwość przedstawienia minutowego podsumowania.

d298g2s

Wybory 2020. Kluczowe głosowanie i scenariusz z Sądem Najwyższym

Przed godz. 19 zakończyły się środowe obrady Sejmu. Marszałek Elżbieta Witek ogłosiła przerwę do godz. 9 rano. To oznacza, że głosowanie ws. projektu PiS o wyborach korespondencyjnych może odbyć się dopiero w czwartek.

Z kolei Senat wezwał rząd do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz o rezygnacji z debaty TVP. Stawia warunek

Nadal niepewna jest większość, która mogłaby poprzeć rozwiązania zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Według informacji Wirtualnej Polski, dwunastu z osiemnastu posłów Porozumienia zagłosuje w Sejmie przeciwko wyborom korespondencyjnym. To oznacza, że forsowana przez obóz Jarosława Kaczyńskiego ustawa upadnie.

d298g2s

Jak wyjaśnia publicysta WP Michał Wróblewski, wybory prezydenckie w maju mogą się nie odbyć, ale w tle znajduje się scenariusz z Sądem Najwyższym.

Tymczasem prezes Trybunału Konstytucyjnego poinformowała w odpowiedzi do marszałek Sejmu o wszczęciu postępowania ws. wniosku dotyczącego daty wyborów. Elżbieta Witek zapytała TK, czy przesunięcie terminu wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d298g2s

Podziel się opinią

Share
d298g2s
d298g2s
Więcej tematów