Trwa ładowanie...
d4ghc7l

Wybory 2020. "Wiadomości" przed II turą częściej o Rafale Trzaskowskim niż Andrzeju Dudzie

Główny program informacyjny TVP o kandydacie KO mówił tylko negatywnie lub neutralnie. W przypadku prezydenta były to pozytywne lub neutralne materiały. Odwrotnie było w "Faktach" TVN. Najbardziej obiektywne były "Wydarzenia" Polsatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. "Wiadomości" TVP dobrze o Andrzeju Dudzie, źle o Rafale Trzaskowskim
Wybory 2020. "Wiadomości" TVP dobrze o Andrzeju Dudzie, źle o Rafale Trzaskowskim (ASW / ArtService / Forum)
d4ghc7l

Firma specjalizująca się w monitorowaniu mediów przeanalizowała główne programy informacyjne czołowych mediów. Badanie obejmuje okres po I turze wyborów prezydenckich do 8 lipca. "Wiadomości" TVP więcej czasu poświęciły Rafałowi Trzaskowskiemu niż Andrzejowi Dudzie. Kandydat KO dostał 7 min i 9 s więcej czasu antenowego - podaje branżowy serwis press.pl.

Wybory 2020. "Wiadomości" TVP dobrze o Andrzeju Dudzie, źle o Rafale Trzaskowskim

Różnica tkwi jednak w sposobie przedstawienia obu polityków. Trzaskowskiego w 46 materiałach prezentowano w negatywnym świetle, a tylko w 15 w neutralnym. W przypadku prezydenta 35 materiałów było pozytywnych, a 26 neutralnych. Eksperci wskazują, że nieprzychylny sposób prezentowania kandydatów może mieć większy wpływ na negatywnych wyborców.

d4ghc7l

Przeczytaj: "Luksusowa eskapada Trzaskowskiego z doradczynią". TVP: nie sugerujemy romansu

Z kolei "Fakty" więcej czasu poświęciły Dudzie - o 15,5 minuty. Prezydent w 27 przypadkach był przedstawiany negatywnie a 17 neutralnie. 26 materiałów poświęconych Trzaskowskiemu było neutralnych, a 11 było przychylnych. Z kolei "Wydarzenia" Polsatu obu kandydatów prezentowały neutralnie.

Wybory prezydenckie 2020. Duda częściej w kanałach informacyjnych i mediach

Prezydent był częściej pokazywany we wszystkich kanałach informacyjnych. W TVP Info różnica wynosiła 999 materiałów do 866 na korzyść Dudy. W TVN24 rozkład wynosił 930 do 799, a w Polsacie News 594 - 528. Więcej wzmianek o głowie państwa niż jego rywalu było także w mediach tradycyjnych i społecznościowych. 1,5 mln publikacji dotyczyło Dudy, a 1,4 mln Trzaskowskiego.

d4ghc7l

Przeczytaj również: Włamanie do siedziby magazynu "Fakty". Drastyczna pomyłka wandali

Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka: TVP zamieniła się w sztab wyborczy Andrzeja Dudy

Źródło: press.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów