Trwa ładowanie...
d36faep

Włamanie do siedziby magazynu "Fakty". Drastyczna pomyłka wandali

Zniszczona serwerowania, porozbijane komputery, a na ścianie wymalowana swastyka i napis: "Fakty TVN wypad" - to widok, który we wtorek rano zastała redakcja Magazynu Dialogu Społecznego "Fakty". Akt wandalizmu to najprawdopodobniej pomylenie wydawnictwa z redakcją programu informacyjnego TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Włamanie do redakcji Magazynu Dialogu Społecznego "Fakty". Piotr Szumlewicz zabrał głos
Warszawa. Włamanie do redakcji Magazynu Dialogu Społecznego "Fakty". Piotr Szumlewicz zabrał głos (Facebook)
d36faep

O zdarzeniu na Facebooku poinformował we wtorek redaktor naczelny Magazynu Dialogu Społecznego "Fakty" Piotr Szumlewicz.

Włamanie do redakcji magazynu "Fakty". Piotr Szumlewicz: Skutek kampanii obozu rządzącego

"Dziś rano bandyci włamali się do siedziby Magazynu Dialogu Społecznego, którego jestem redaktorem naczelnym. Porysowali ściany i zniszczyli sprzęt. Magazyn Dialogu Społecznego Fakty zmieszał się im z Faktem i Faktami" - napisał Szumlewicz.

d36faep

Jego zdaniem, włamanie to efekt agresywnej polityki Zjednoczonej Prawicy. "Oto skutek kampanii obozu rządzącego przeciwko mediom opozycyjnym. Wstyd i hańba, a zarazem podsumowanie podejścia do dialogu prezydenta i partii rządzącej" - dodał redaktor naczelny Magazynu Dialogu Społecznego "Fakty".

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Włamanie do magazynu "Fakty". Swastyka na ścianie, zniszczony sprzęt

Głos w sprawie zabrał też dziennikarz "Magazynu VIP" Jarosław Adkowiski "Taki widok zastaliśmy rano w redakcji Magazynu VIP. Zniszczono sprzęt, serwerownię, ukradziono dyski twarde z laptopów i komputerów. Nie działa sieć i telefony. Nie damy się! Wrócimy!" - napisał na Facebooku.

d36faep

Adkowski opublikował także zdjęcia z wnętrza redakcji po włamaniu. Na nich widzimy zniszczoną serwerownię i zdewastowany sprzęt: komputery, fax, telefony i kserokopiarkę. Fotele i sofa, które znajdują się w redakcji, również zostały zniszczone. Ktoś pociął je nożyczkami, które ostatecznie zostały wbite w sofę.

To nie wszystko. Na ścinach wymalowano też swastykę oraz napis: "Fakty TVN wypad" - wszystko złotym sprayem. Całe zajście to prawdopodobnie pokłosie maila, który do redakcji wpłynął w piątek 3 lipca. "Wypie##alajcie szkopy polski za te kłamstwa na naszego prezydenta wara od Polski. Hitlerowcy wy gnoje (pisownia oryginalna - przyp. red.)" - napisała osoba podpisana pseudonimem Janusz Halifax.

Włamanie do magazynu "Fakty". Sprawę bada policja

Sprawa trafiła już na policję. - Funkcjonariusze prowadzą w tym momencie czynności mające na celu ustalenie sprawców ataku na redakcję - przekazał w rozmowie z Fakt24 podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie

d36faep

Magazyn Dialogu Społecznego "Fakty" to pismo, wydawane przez Wydawnictwo Maxmedia. Jego siedziba mieści się w willowej części Bemowa. Pismo skupia się na gospodarce, polityce, sprawach społecznych, ekologii, energetyce.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d36faep

Podziel się opinią

Share

d36faep

d36faep
Więcej tematów