Trwa ładowanie...

Wybory 2020. "Sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa". Niezależnej debaty nie będzie

TVN oraz TVN24, Onet i WP zaprosiły Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do debaty przed wyborami prezydenckimi 2020. Swój udział potwierdził jedynie kandydat KO. Sztab głowy państwa odmówił uczestnictwa w rozmowach i poinformował, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie.

Share
Wybory 2020. "Sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa". Niezależnej debaty nie będzie
Źródło: East News
d487u1r

TVN, TVN24, Onet oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii.

d487u1r

Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć.

- Michał Samul, redaktor naczelny TVN24
- Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet
- Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Adam Bielan o debacie WP: nie przystajemy na dyktat medialny

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d487u1r

Podziel się opinią

Share
d487u1r
d487u1r
Więcej tematów