Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Debata WP, TVN24 i Onetu. Przedstawiamy zasady

WP, Onet oraz TVN i TVN24 zaprosiły Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Jak do tej pory, udział potwierdził jedynie kandydat Koalicji Obywatelskiej. Przedstawiamy zasady i scenariusz czwartkowego wydarzenia.

Wybory 2020. Debata WP, TVN24 i Onetu. Przedstawiamy zasadyŹródło: East News
d1ol7q7
d1ol7q7

TVN, TVN24 i portale: Onet oraz Wirtualna Polska zaprosiły Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej. Debata prowadzona będzie w nowoczesnej, multimedialnej formule przy zachowaniu tradycyjnej formy. Umożliwi zadanie kandydatom pytań nie tylko przez redakcje, ale i przez wyborców.

Multimedialna debata planowana jest na czwartek (2 lipca, start godzina 19.25). Prowadzić ją będą: Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (ONET) i Marek Kacprzak (WP).

Udział w debacie potwierdził już kandydat KO Rafał Trzaskowski. Ostatecznej decyzji nie ogłosił wciąż urzędujący prezydent Andrzej Duda.

Wybory 2020. Zasady debaty WP, TVN i Onetu

Debata prezydencka rozpocznie się od przedstawienia zasad, jakie będą obowiązywały w trakcie dyskusji. O tym, który kandydat będzie odpowiadał na pytanie jako pierwszy, zadecyduje losowanie. Następnie do końca tury kandydaci odpowiadać będą naprzemiennie.

d1ol7q7

Według ustalonych zasad każdy z kandydatów będzie miał jedną minutę na odpowiedź, a podczas rund tematycznych dziennikarze prowadzący debatę zadadzą dwa pytania od redakcji oraz jedno pytanie od widza, które nadesłane i wybrane zostanie jeszcze przed rozpoczęciem debaty.

Później, każdy z kandydatów zada drugiemu po jednym pytaniu i będzie miał na to 30 sekund. Odpowiadający otrzyma minutę na odpowiedź. Następnie będzie czas na polemikę pytającego i ripostę pytanego - odpowiednio po 30 sekund.

Na rundy tematyczne przeznaczono po 12,5 minuty, a przed każdą z nich prowadzący przypomną ich dokładne reguły.

Podczas debaty poruszonych zostanie 5 kwestii: polityka krajowa, zagraniczna i społeczna, gospodarka i zdrowie

d1ol7q7

Podczas debaty poruszone zostaną kwestię: polityki krajowej, zagranicznej i społecznej, gospodarki i zdrowia. Podczas pierwszej rundy kandydaci debatować będą nad zagadnieniami z polityki krajowej. W drugiej przejdą do gospodarki, a w trzeciej do polityki zagranicznej. W czwartej rundzie kandydatów czeka temat zdrowia i polityki społecznej.

Po etapie rund tematycznych Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą mieli czas na zadanie sobie wzajemnie dwóch pytań. Tematyka jest dowolna, a kolejność pytań obowiązuje według losowania i ustalonych zasad. Dokładny przebieg dyskusji obu kandydatów wygląda następująco: pytanie - odpowiedź - polemika pytającego - riposta pytanego.

Cała runda trwać będzie 10 minut i 30 sekund.

d1ol7q7

Następnie kandydaci przejdą do podsumowania, gdzie każdy z nich będzie miał 90 sekund na podsumowanie debaty oraz zwrócenie się do wyborców.

Łączny czas debaty prezydenckiej wyniesie około 70 minut.

WP
Źródło: WP

Zobacz także: Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ol7q7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ol7q7
Więcej tematów