Trwa ładowanie...
Andrzej Duda

Wybory 2020. Sztab Andrzeja Dudy pozywa Rafała Trzaskowskiego. Podano szczegóły

Wybory prezydenckie już za 10 dni. Walka między kandydatami staje się coraz bardziej zacięta. Sztab wyborczy Andrzeja Dudy zdecydował się na pozwanie w trybie wyborczym Rafała Trzaskowskiego. Wiadomo, o jakie słowa prezydenta Warszawy chodzi.

Share
Wybory 2020. Sztab Andrzeja Dudy pozywa Rafała Trzaskowskiego. Podano szczegóły
Źródło: PAP
d2c0mn5

Sztab Andrzeja Dudy pozwał w trybie wyborczym Rafała Trzaskowskiego. Jak poinformowano na konferencji prasowej kandydatowi KO na prezydenta zarzuca się że nieprawdziwie podał podczas wiecu we Wrocławiu, iż w czasie epidemii koronawirusa przybyło milion bezrobotnych.

Sztab domaga się sprostowania w o następującej treści: "Ja niżej podpisany Rafał Trzaskowski oświadczam, że podczas spotkania na Rynku we Wrocławiu z wyborcami, rozpowszechniłem nieprawdziwą informację, jakoby w ostatnim czasie w Polsce prawie milion osób straciło pracę".

d2c0mn5

- Możemy w Polsce mówić o spowolnieniu gospodarczym. Ponad 88 mld złotych trafiło do przedsiębiorców, żeby chronić miejsca pracy. Ochroniliśmy ok. 5 mln miejsc pracy. To są fakty, a nie mity - mówiła Marlena Maląg, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pozew złożony w trybie wyborczym musi być rozpatrzony przez sąd w ciągu 24 godzin. Potem w ciągu kolejnej doby można złożyć zażalenie. Wówczas sąd okręgowy znów ma 24 godziny na rozpatrzenie pozwu. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Wybory prezydenckie. Zacięta walka między PiS i PO

Wszystko wskazuje na to, że wybory prezydenckie będą miały II turę, w której zmierzą się ze sobą właśnie Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar, wybory ostatecznie wygrywa Trzaskowski z 43 proc. głosów. Duda otrzymałby 41 proc. 16 proc. ankietowanych nie wskazała, na kogo odda głos.

d2c0mn5

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o wyborze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej: dzisiaj jesteśmy mądrzejsi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2c0mn5

Podziel się opinią

Share
d2c0mn5
d2c0mn5
Więcej tematów