Trwa ładowanie...
d4gkras

Wybory 2020. Szef PKW o nietypowym alercie RCB. Sylwester Marciniak: to wskazanie, że wybory są bezpieczne

Wybory prezydenckie 2020. Większość Polaków otrzymała alert RCB o pierwszeństwie głosowania dla m.in. seniorów i kobiet w ciąży. Głos w tej sprawie zabrał szef Państwowej Komisji Wyborczej. Sędzia Sylwester Marciniak przyznał, że był "zaskoczony".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Szef PKW Sylwester Marciniak
Wybory 2020. Szef PKW Sylwester Marciniak (PAP)
d4gkras

W sobotę wysłano alert RCB związany z wyborami prezydenckimi. "II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki" - przeczytali Polacy na ekranach swoich telefonów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że do tej pory RCB ostrzegało przed gwałtownymi zjawiskami, jak ulewy, wichury i burze.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Wybory prezydenckie 2020. Szef PKW o alercie RCB

O tę kwestię był pytany przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak na antenie Polsat News. - Byłem zaskoczony, choć czytałem o tym wcześniej. (...) Tego SMS-a otrzymałem około 17:00. Można powiedzieć, że wynika to z rozporządzenia ministra zdrowia, które weszło w życie w środę - powiedział Marciniak.

d4gkras

Według niego, "to informacja dla osób słabszych". - Jako społeczeństwo, państwo, jesteśmy zobowiązani dbać o nich, informować chociażby o tej możliwości skorzystania z prawa do głosowania bez kolejki - dodał szef PKW.

Zobacz też: Wybory 2020. Uprawnienia dla niepełnosprawnych

Na pytanie czy sobotni alert RCB to agitacja, Sylwester Marciniak odparł: "nie sądzę, żeby to było główną przyczyną wysłania SMS-ów przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa".

d4gkras

- To bardziej wskazanie, że wybory są bezpieczne i warto wybrać się do lokalu. Jaki to skutek odniesie, trudno przesądzać - przekonywał przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d4gkras

Podziel się opinią

Share

d4gkras

d4gkras
Więcej tematów