Trwa ładowanie...
d280ly8

Wybory 2020. Roman Giertych przekonuje: te słowa Dudy będą go sporo kosztować

Wybory 2020. Roman Giertych przekonuje, że Andrzej Duda przez 5 lat pokazał, że jest prezydentem całkowicie uległym. - To są wybory o to, czy będziemy mieć jeszcze demokrację, czy nie - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. To już ostatnie godziny przed II turą
Wybory 2020. To już ostatnie godziny przed II turą (East News)
d280ly8

Wybory prezydenckie już w niedzielę. To już ostatnie 48 godzin wyjątkowo długiej kampanii wyborczej. - Rafał Trzaskowski raczej nie popełnił błędów w kampanii wyborczej. Andrzej Duda miał wpadkę na temat szczepionek - powiedział Roman Giertych w programie "Kropka nad i" w TVN24. Jego zdaniem "słowa prezydenta Dudy, że jest przeciwnikiem szczepień obowiązkowych, będą go sporo kosztować".

Zdaniem Giertycha, jeśli Trzaskowski wygra w niedzielę wybory, to będziemy mieć koniec rewolucji PiS. - Bardzo szybko Prawo i Sprawiedliwość odda władzę. Będą nowe wybory - stwierdził.

- To nie są wybory, czy wygra Rafał Trzaskowski czy Andrzej Duda. To są wybory o to, czy będziemy mieć jeszcze demokrację, czy nie - przekonywał. Stwierdził także, że obecny prezydent przez ostatnie 5 lat pokazał, że jest prezydentem całkowicie uległym. - Jego pozycja jest gdzieś między panią Basią a Markiem Suskim - powiedział.

d280ly8

Na koniec programu Monika Olejnik podsumowała, że przez 5 lat zapraszała Andrzeja Dudę do "Kropki nad i" i pan prezydent ani razu nie przyjął tego zaproszenia. - Sztab Andrzeja Dudy tłumaczył, że ma inne plany. Szkoda - powiedziała.

Wybory 2020. Najnowszy sondaż

A wiadomo, że o wygranej lub przegranej może zadecydować nawet kilkanaście tysięcy głosów. Walka między kandydatami jest obecnie bardzo wyrównana. Wskazują na to także najnowsze badania.

d280ly8

Według najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 różnica w poparciu między kandydatami jest minimalna. Badanym zadano pytanie: "Na którego z kandydatów zagłosuje Pan(i) w II turze wyborów prezydenckich?". 46,4 procent ankietowanych zapowiedziało, że zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Poparcie dla obecnego prezydenta deklaruje natomiast 45,9 procent.

7,7 procent badanych jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje w niedzielę.

W stosunku do poprzedniego sondażu, przeprowadzonego 2-3 lipca, Andrzej Duda traci 0,1 punktu procentowego, Rafał Trzaskowski natomiast 0,6 punktu procentowego. Zwiększyła się nieco liczba osób niezdecydowanych - to 0,7 p.p. więcej niż w poprzednim badaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d280ly8

Podziel się opinią

Share

d280ly8

d280ly8
Więcej tematów