Trwa ładowanie...
koronawirus

Wybory 2020. Robert Biedroń o prezesie PiS: liczy na demobilizację opozycji

Robert Biedroń uważa, że politycy opozycji nie powinni bojkotować wyborów prezydenckich, do których za wszelką cenę dąży PiS. Kandydat Lewicy na prezydenta zapowiada też wniosek ws. pieniędzy z Brukseli na pomoc w walce z pożarem nad Biebrzą.

Share
Wybory 2020. Robert Biedroń o prezesie PiS: liczy na demobilizację opozycji
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d10mdzd

Robert Biedroń apeluje do polityków i wyborców opozycji, aby "nie wywieszali białej flagi". - Jarosław Kaczyński chce nas zdemobilizować i liczy na to, że zagłosuje tylko jego zdyscyplinowany elektorat - powiedział kandydat Lewicy na prezydenta i europoseł na antenie TVN24.

- Nie można oddawać pola Kaczyńskiemu, bo zostanie tylko Andrzej Duda - dodał Biedroń, zapowiadając, że jeśli PiS - mimo sprzeciwu wielu środowisk - doprowadzi do wyborów, to będzie walczył o druga turę. - Sondaże nie wyłapują wszystkich tendencji i nie wiadomo co zrobi jeszcze Kaczyński - mówił gość Konrada Piaseckiego.

d10mdzd

Wybory 2020. Robert Biedroń zapowiada walkę

- Trzeba walczyć. Wyborcy tego oczekują - stwierdził. Ocenił również, że "wybory są przygotowywane w skandaliczny sposób, który urąga normom". - Nie wiemy, czy wybory zostaną przeprowadzone w sposób rzetelny. Nic na to nie wskazuje - powiedział polityk.

Zobacz też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lukasz-szumowski-6217008534210177c">Łukasz Szumowski</a> wicepremierem? <a href="https://wiadomosci.wp.pl/beata-szydlo-6030130900993153c">Beata Szydło</a>: to nie ten moment

Biedroń podkreślał też, że jego ugrupowanie od dawna domaga się wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, co może zrobić tylko Rada Ministrów.

- Lewica jest gotowa do siadania do stołu i rozmów np. o świadczeniach antykryzysowych, a Jarosław Gowin chciał rozmawiać o zmianie konstytucji - odpowiedział z kolei na pytanie, o możliwość rozmów z liderem Porozumienia. - Nie po to w ostatnich latach wychodziliśmy na ulice w obronie konstytucji, żeby konszachtować z Gowinem - mówił Robert Biedroń w TVN24.

d10mdzd

Robert Biedroń: rząd nie radzi sobie z pożarem w parku

Odniósł się również do pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. - Rząd nie radzi sobie z tym pożarem. Było za mało środków na początku akcji - stwierdził. - Dziś trzeba być sumieniem, które będzie przypominało, co zaniechał PiS, ale też poprzednie rządy - zaznaczył.

Przekonywał również, że nie tylko strażacy, ale również politycy mogą pomóc w walce z pożarem.

- W budżecie Komisji Europejskiej jest fundusz, który uruchamiany jest w sytuacji klęsk żywiołowych - stwierdził Biedroń i zapowiedział wnioski w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego i szefostwa KE.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.
d10mdzd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10mdzd

Podziel się opinią

Share
d10mdzd
d10mdzd
Więcej tematów