Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski napisał list do prezydenta. Chodzi o wyprawę Andrzeja Dudy do USA

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski napisał list do Andrzeja Dudy, w którym pyta prezydenta o planowany wyjazd do USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent Andrzej Duda nie jedzie do Waszyngtonu wyłącznie dla doraźnych celów kampanii politycznej, czy swojej, czy prezydenta Trumpa - oświadczył kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski napisał list do prezydenta. Chodzi o wyprawę Andrzeja Dudy do USAŹródło: PAP
d1nosem
d1nosem

24 czerwca prezydent Andrzej Duda ma złożyć wizytę w Waszyngtonie, gdzie ma się spotkać z Donaldem Trumpem. Głównymi tematami rozmów ma być m.in. kwestia obronności, współpracy handlowej, energetyki oraz bezpieczeństwa w dziedzinie telekomunikacji. O wizycie prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych informowała jako pierwsza Wirtualna Polska.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy

Tymczasem jego kontrkandydat w wyborach prezydenckich 2020 Rafał Trzaskowski wystosował list do głowy państwa, w którym pyta Dudy o szczegóły spotkania z Trumpem.

- Słyszymy, że prezydent Andrzej Duda udaje się w podróż do Waszyngtonu, tylko niestety nie wiemy w jakim celu. Ani parlament ani społeczeństwo nie zostały o tym poinformowane, dlatego prosiłbym pana prezydenta o poinformowanie opinii publicznej w jakim celu udaje się do Waszyngtonu - tłumaczył Rafał Trzaskowski.

Zobacz też: Pomysł PiS tuż przed wyborami. Szymon Hołownia ostro krytykuje. "Jak w PRL-u"

Polityk wyraził nadzieję, że "Andrzej Duda nie jedzie do Waszyngtonu wyłącznie dla doraźnych celów kampanii politycznej, czy swojej, czy prezydenta Trumpa". - Stąd ten list, stąd te pytania, bo te wątpliwości muszą być wyjaśnione - zaznaczył kandydat KO.

d1nosem

- Dochodzą do nas przeróżnego rodzaju sygnały, o tym, że Amerykanie chcą przenosić swoja broń nuklearną, dochodzą do nas sygnały, że być może toczą się rozmowy o kwestii budowy elektrowni atomowej w Polsce. Dlatego apeluję do pana prezydenta, żeby te sprawy jednoznacznie wyjaśnił i jasno poinformował opinię publiczną że nie chodzi o przenoszenie sił nuklearnych, żeby wyjaśnił, czy rzeczywiście te rozmowy będą dotyczyły być może reaktora atomowego. jeżeli nie, to opinia publiczna powinna o tym wiedzieć - dodał kandydat KO.

Trzaskowski podkreślił jednak, że w sprawie "kwestii stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce panuje zgoda, bo jest to jedne z niewielu przykładów kontynuacji polityki zagranicznej".

Andrzej Duda jedzie do USA. Szczegóły wizyty

Jak poinformował PAP Krzysztof Szczerski z Kancelarii Prezydenta, w Waszyngtonie planowane jest spotkanie Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w cztery oczy. Oprócz tego mają się odbyć rozmowy plenarne delegacji obu krajów oraz wspólne oświadczenie prezydentów.

Prezydentowi będą towarzyszyć szefowie MON Mariusz Błaszczak oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Paweł Soloch.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nosem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nosem
Więcej tematów