Trwa ładowanie...
d1cxvej
Andrzej Duda

Andrzej Duda: nie pozwolę na eksperymenty z dziećmi

Andrzej Duda podczas spotkania wyborczego w Poroninie powiedział, że każdy, kto podważa, iż małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, "chce łamać polską konstytucję". Zaznaczył, że jednoznacznie wskazuje to art. 18 konstytucji. Podkreślał też, że to polityka prorodzinna jest najważniejsza.
Share
Andrzej Duda w Poroninie: nie pozwolę na eksperymenty z dziećmi
Andrzej Duda w Poroninie: nie pozwolę na eksperymenty z dziećmi Źródło: PAP
d1cxvej

Ubiegający się o reelekcję prezydent zaznaczył, że od początku urzędowania nie miał żadnych wątpliwości, iż "trzeba działać dla rodziny". - I ten cały system był dla rodziny - mówił, nawiązując tym samym m.in. do programu 500 plus. - Jest artykuł 18 w polskiej konstytucji, gdzie jest jasno napisane, że rodzina jest pod szczególną opieką ze strony polskiego państwa i pod szczególną ochroną, tak sam, jak macierzyństwo, tak samo, jak rodzicielstwo - dodał.

Podkreślił, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a każdy, kto to podważa, "chce łamać polską konstytucję". Duda stwierdził również, że "rodzina jest wielopokoleniowa i to są dzieci, to są rodzice i to są rodzice tych rodziców, czyli dziadkowie dzieci". Oświadczył, że zawsze będzie bronił tradycyjnego modelu rodziny i nie pozwoli na wprowadzanie eksperymentów zwłaszcza tych, które używają do tego dzieci.

Andrzej Duda: dopóki starczy mi sił będę bronił tradycyjnego modelu rodziny

- Dopóki starczy mi sił, obiecuję państwu, zawsze będę bronił naszej rodziny, tradycyjnej rodziny, według naszego polskiego modelu, takiego, jaki znany jest tutaj na Podhalu - zaznaczył. Oświadczył, że wierzy, iż wyborcy chcą Polski mocnej rodziną i takiej, w której zwycięża uczciwość a nie cynizm czy draństwo.

d1cxvej

Zobacz też: Czy Hołownia przekaże swoje głosy w II turze? Deklaracja

- Chcę Polski takiej, jaką malował nam kiedyś nasz papież św. Jan Paweł II. Chcę urzeczywistniać Polskę, jakiej konstrukcję zostawił nam papież, i z takimi zadaniami, także wobec naszego członkostwa w UE, jakie on nam zostawił. I ja to wam obiecuję przez następne lata, póki będę prezydentem - powiedział do zgromadzonych.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cxvej

Podziel się opinią

Share
d1cxvej
d1cxvej
Więcej tematów