Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Paweł Tanajno ogłasza powstanie partii politycznej o nazwie "Strajk przedsiębiorców"

Paweł Tanajno, kandydat w wyborach prezydenckich 2020 r. i inicjator ostatnich protestów przedsiębiorców w Warszawie, zapowiedział w sobotę powstanie partii politycznej. Ma się ona nazywać właśnie "Strajk Przedsiębiorców".

Share
Wybory 2020. Paweł Tanajno ogłasza powstanie partii politycznej o nazwie "Strajk przedsiębiorców"Źródło: FORUM
d15j2fj

Kandydat w wyborach prezydenckich 2020 r. jest obecnie w trakcie objazdu Polski. W sobotę był w Zabrzu (woj. śląskie), gdzie poinformował, że osoby biorące udział w protestach przedsiębiorców chcą powołać partię o takiej właśnie nazwie - "Strajk Przedsiębiorców".

- Nie angażuję się bezpośrednio w ten projekt, gdyż chcę pozostać bezpartyjnym kandydatem na prezydenta i koncentruję się na wyborach. Ale bardzo kibicuję ideologicznie przedsiębiorcom, którzy chcą powołać tę partię. Śląsk jest bardzo "gorącym" terenem, jeśli chodzi o aktywność środowiska protestu, ale również w pozostałych regionach mamy wielu zwolenników. Myślę, że w tej sytuacji zebranie tysiąca podpisów koniecznych do powołania partii będzie trwało bardzo krótko - powiedział w sobotę Wirtualnej Polsce Paweł Tanajno.

Stwierdził też, że obecnie protest przedsiębiorców przybrał protest mniejszych happeningów, z powodu braku możliwości uzyskania pozwolenia na demonstrację. Np. w sobotę w Warszawie na Placu Defilad będzie układana flaga Polski ze zniczy. Następny większy protest planowany jest na 6 czerwca.

d15j2fj

- Chcemy stworzyć wówczas ok. 5-6 grup liczących ok. 150 osób, które będą szły w pewnych odstępach od siebie - dodał.

Zobacz także: Sławomir Nitras: czuję się oszukany przez ministra Szumowskiego

Paweł Tanajno jest bezpartyjnym kandydatem w wyborach prezydenckich 2020 r. Zainicjował też ostatnio dwa duże protesty przedsiębiorców w Warszawie. Podczas ostatniego z nich, 23 maja został zatrzymany za napaść na policjanta. Sprawa trafiła do sądu w trybie przyśpieszonym, jednak podjął on decyzję, że powinna ona toczyć się w trybie zwykłym i postępowanie karne wróciło do prokuratury.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15j2fj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15j2fj
d15j2fj
Więcej tematów