Trwa ładowanie...
d4lrhzv

Kim jest Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta Polski i współorganizator protestu przedsiębiorców?

O Pawle Tanajno zrobiło się ostatnio bardzo głośno przy okazji protestu przedsiębiorców w Warszawie, a także wyborów prezydenckich 2020. Kim jest Paweł Tanajno? Co o nim wiemy?
Share
Paweł Tanajno został zatrzymany przez policję 23 maja podczas protestu przedsiębiorców w Warszawie
Paweł Tanajno został zatrzymany przez policję 23 maja podczas protestu przedsiębiorców w WarszawieŹródło: Getty Images
d4lrhzv

Paweł Tanajno jest warszawiakiem. Urodził się 1975 roku w Warszawie. Skończył studia z zakresu zarządzania. Na przełomie XX i XXI wieku (1995–2004) prowadził sieć sklepów komputerowych Sferis. Od 2011 roku jest w zarządzie spółek: Netwit.pl i Iam4U.pl. Profil jego działalności to zarządzanie w kwestiach marketingu internetowego.

Paweł Tanajno ma żonę i czwórkę dzieci.

Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta Polski. Kim jest Paweł Tanajno?

Paweł Tanajno to przedsiębiorca, który w 2020 roku postanowił wystartować w wyborach prezydenckich. Warto dodać, że startuje w nich już po raz drugi – pierwszy raz kandydował w 2015 roku. Paweł Tanajno jest kandydatem bezpartyjnym. W jego programie wyborczym czytamy: "Kłamstwem, które należy odrzucić z obrzydzeniem jest pompowana fałszywie od lat wizja prezydenta, jako strażnika żyrandola, tylko jako reprezentanta Polski na zewnątrz. Patologią należy nazwać system, który obowiązuje od lat, że prezydent pochodzi z największej partii i faktycznie jest jedynie notariuszem rządu.”

d4lrhzv

Według Pawła Tanajno prezydent ma szansę:

  • zakończyć spory między partiami, które niszczą Polskę od środka i niszczą wizerunek na zewnątrz
  • pilnować konsensusu w sporach między partiami
  • zapewnić Polakom dobrobyt, niskie podatki i dużo wolności
  • zlikwidować patologie, jakie rozrosły się w naszej administracji od samorządowej po państwową
  • zwrócić obywatelom suwerenność zgodnie z art. 4 konstytucji Rzeczypospolitej.

Trzy podstawowe zasad, jakie zapowiada Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta: wolność dla obywateli, przedsiębiorczość, twoja suwerenność.

Paweł Tanajno w wyborach samorządowych 2018 kandydował na prezydenta Warszawy, oferując "hawajską pizzę", co miało oznaczać redukcję etatów w urzędzie.

d4lrhzv

Paweł Tanajno, współorganizował protest przedsiębiorców w Warszawie

Paweł Tanajno jest współorganizatorem protestu przedsiębiorców. 23 maja po raz kolejny pojawili się oni w Warszawie, protestując przeciwko zamrożeniu gospodarki w Polsce przez rząd oraz nieskutecznym - ich zdaniem - formom pomocy dla przedsiębiorców. Paweł Tanajno, który znalazł się wśród protestujących 23 maja, został zatrzymany przez policję. Jak podała Komenda Stołeczna Policji w Warszawie - Paweł Tanajno naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy policji.

Wybory 2020. Krytyka słów Rafała Trzaskowskiego. Jarosław Gowin przypomina, jak sam był "persona non grata" w TVP

d4lrhzv

Podziel się opinią

Share
d4lrhzv
d4lrhzv
Więcej tematów