Trwa ładowanie...
d46qmo5

Wybory 2020. Narada w siedzibie PiS. Premier Mateusz Morawiecki na Nowogrodzkiej

Wybory 2020. Batalia o głosowanie korespondencyjne weszła w decydujący etap. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie spotkali się m.in. premier Mateusz Morawiecki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Narada w siedzibie PiS. Premier Mateusz Morawiecki na Nowogrodzkiej
Wybory 2020. Narada w siedzibie PiS. Premier Mateusz Morawiecki na Nowogrodzkiej (PAP)
d46qmo5

Spotkanie w siedzibie PiS zakończyło się ok. godz 16, a trwało co najmniej dwie godziny. Jak podaje TVN24, przyjechali tam premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Byli także Adam Lipiński i Antoni Macierewicz. Wicepremier Piotr Gliński na pytanie dziennikarzy czy odbędą się wybory i w jakiej formie, odpowiedział tylko "będzie dobrze" - wyjaśnia Polsat News.

Spotkanie premiera z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim odbyło się również we wtorek. Prezes PiS wcześniej spotkał się także z Jarosławem Gowinem, liderem Porozumienia.

d46qmo5

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz o rezygnacji z debaty TVP. Stawia warunek

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Przed godz. 19 zakończyły się środowe obrady Sejmu. Marszałek Elżbieta Witek ogłosiła przerwę do godz. 9 rano. To oznacza, że głosowanie ws. projektu PiS o wyborach korespondencyjnych może odbyć się dopiero w czwartek.

d46qmo5

Nadal niepewna jest większość, która mogłaby poprzeć rozwiązania zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Według informacji Wirtualnej Polski, dwunastu z osiemnastu posłów Porozumienia zagłosuje w Sejmie przeciwko wyborom korespondencyjnym. To oznacza, że forsowana przez obóz Jarosława Kaczyńskiego ustawa upadnie.

Jak wyjaśnia publicysta WP Michał Wróblewski, wybory prezydenckie w maju mogą się nie odbyć, ale w tle znajduje się scenariusz z Sądem Najwyższym.

Z kolei Senat wezwał rząd do natychmiastowego wprowadzenia w Polsce stanu klęski żywiołowej.

Tymczasem prezes Trybunału Konstytucyjnego poinformowała w odpowiedzi do marszałek Sejmu o wszczęciu postępowania ws. wniosku dotyczącego daty wyborów. Elżbieta Witek zapytała TK, czy przesunięcie terminu wyborów prezydenckich jest rozwiązaniem zgodnym z konstytucją.

d46qmo5

Wybory 2020. Debata prezydencka - także na stronie głównej WP

W środę wieczorem na antenie TVP odbędzie się debata prezydencka. Wezmą w niej udział kandydaci oraz obecnie urzędujący prezydent, Andrzej Duda. Debatę zaplanowano na godzinę 20:30 i ma trwać 70 minut. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP1 oraz TVP Info. W Internecie przebieg debaty będzie można śledzić na TVP Stream.

Obejrzycie ją także na stronie głównej WP.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d46qmo5

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46qmo5

Podziel się opinią

Share

d46qmo5

d46qmo5
Więcej tematów