Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda pokonany

Jak wynika z sondażu, który powstał na zlecenie sztabu Szymona Hołowni, Andrzej Duda nadal stoi na czele wyścigu o fotel prezydencki, ale jego przewaga nad Trzaskowskim znacznie maleje. Co więcej, według badania, zarówno Trzaskowski, jak i Hołownia wygraliby z obecnie urzędującym prezydentem w II turze.

Wybory 2020. Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda pokonanyŹródło: PAP
d2fim8c

Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda pokonany

Według badania firmy Maison&Partners, na Andrzeja Dudę głos oddać chce 37 proc. badanych. Rafała Trzaskowskiego popiera 28,4 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia, z poparciem 14,8 proc. Dalej są: Krzysztof Bosak (6,3 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (4,4 proc.) oraz Robert Biedroń (4 proc.). 5 proc. ankietowanych pozostaje niezdecydowanych.

Wybory 2020.II wygrywa kandydat opozycji

Ankietowani zapytani zostali też o to, na kogo oddaliby głos, gdyby w drugiej turze z Andrzejem Dudą miał zmierzyć się Rafał Trzaskowski lub Szymon Hołownia. Sondaż przeprowadzony został w dwóch wariantach: wśród osób, deklarujących, że wezmą udział w wyborach, a także wśród wszystkich osób biorących udział w badaniu. W obu przypadkach zwycięża kandydat opozycyjny.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Według I wariantu, jeśli w II turze Duda zmierzyłby się z Trzaskowskim, otrzymałby 39 proc. głosów. Trzaskowski - 42 proc. Aż 19 proc. badanych odpowiedziało "nie wiem". Jeśli rywalem obecnego prezydenta w II turze byłby natomiast Szymon Hołownia, ten pierwszy otrzymałby 38 proc. głosów, drugi - 46 proc. Niezdecydowanych zostaje 16 proc. osób.

d2fim8c

Wariant II: Według Maison&Partners, wynik starcia między Dudą a Hołownią w II turze, to 42 do 50 proc. głosów dla Hołowni. 8 proc. osób zaznaczyło "nie wiem". Jeśli chodzi o głosowanie Duda/Trzaskowski, wynik to: 43 do 46 dla kandydata PO. Niezdecydowanych pozostaje 11 proc. ankietowanych.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-15 czerwca, metodą CAWI (Computer Assisted Web Interwiev), na próbie 1055 dorosłych Polaków,

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fim8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fim8c
Więcej tematów