Trwa ładowanie...
dacsa9w

Wybory 2020. Michał Dworczyk o liście prezesa PiS: w razie wygranej Trzaskowskiego przeżyjemy kryzys

Wybory 2020 już wkrótce. Michał Dworczyk odniósł się do listu Jarosława Kaczyńskiego o "stanie alertu". Zdaniem polityka to "mobilizacja wszystkich członków PiS".
Share
List Jarosława Kaczyńskiego. Michał Dworczyk komentuje
List Jarosława Kaczyńskiego. Michał Dworczyk komentuje Źródło: Mateusz Wlodarczyk / Forum
dacsa9w

Michał Dworczyk był gościem na antenie Polsat News. Szef Kancelarii Premiera był pytany m.in. o Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem polityka, kandydat PO jest niewiarygodny.

- Jeśli zwrócimy uwagę na obietnice, które składał w kampanii wyborczej, no to dzisiaj warszawiacy słusznie mogą czuć się oszukani, bo z ponad 50 obietnic, zrealizował jedynie kilka - ocenił Dworczyk. Według niego podobnie może być w przypadku kampanii prezydenckiej.

Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny. Michał Dworczyk broni dokumentu

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia Karty Rodziny podpisanej w środę przez prezydenta Andrzeja Dudy. Dokument wywołał niemałe kontrowersje.

dacsa9w

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

- Nikt nie chce dzielić Polaków. My właśnie i prezydent Duda chcemy, żeby Polska była Polską solidarną, zjednoczoną - stwierdził Dworczyk. Jednocześnie zaznaczył, że gdy "Duda podpisuje Kartę Rodziny i mówi o wartościach, które są dla niego istotne, Trzaskowski akceptował kartę LGBT".

- Każdy ma swoje priorytety i w mówieniu o tym chyba nie ma nic nadzwyczajnego - dodał polityk.

dacsa9w

List Jarosław Kaczyńskiego. Michał Dworczyk komentuje

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał list do członków partii ws. wyborów prezydenckich 2020. "Ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta leży w elementarnym interesie Polski; jest on współtwórcą dobrej zmiany" - zaznaczył autor listu i ostrzegł, że "mamy stan alertu".

- Ja ten list odczytałem jako mobilizacja wszystkich członków PiS dlatego, że bierzemy udział w niezwykle ważnej rywalizacji - odpowiedział Dworczyk. Jak podkreślił, od wyboru prezydenta zależą "najbliższe lata rozwoju Polski". - W razie wygranej Trzaskowskiego przeżyjemy kryzys - stwierdził na antenie Polsat News.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

dacsa9w

Podziel się opinią

Share
dacsa9w
dacsa9w
Więcej tematów