Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Andrzej Duda ostrzega przed innymi rządami w Wieluniu. "Żeby nie wrócili tacy..."

Wieluń. Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję w wyborach prezydenckich 2020, spotkał się z mieszkańcami. Podczas przemowy zaznaczył, że "ubiega się po ponowny wybór po to, aby rodzina była chroniona jeszcze lepiej". Ostrzegał również przed nowymi rządami.
Share
Andrzej Duda ostrzega przed innymi rządami. "Żeby nie wrócili tacy..."
Andrzej Duda ostrzega przed innymi rządami. "Żeby nie wrócili tacy..."Źródło: PAP
d12xd2i

Andrzeja Dudy wziął udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu, gdzie odebrał honorowe obywatelstwo miasta. Podziękował za to podczas spotkania z mieszkańcami.

- Tutaj, w Wieluniu, poprzez pielęgnowanie pamięci historycznej o tym, jak rozpoczęła się II wojna światowa, realizujecie niezwykle ważne dzieło pamięci, które stanowi istotny element budowania polskiego państwa i naszej tożsamości - mówił Duda.

Podczas przemowy zaznaczył, że "ubiega się po ponowny wybór po to, aby rodzina była chroniona jeszcze lepiej". - Także przez ochronę przed ideologiami, które są wrogie rodzinie, chcą tradycyjną rodzinę zmienić, wykrzywić, chcą budować inny świat, sprzeczny z naszymi tradycjami - tłumaczył prezydent.

d12xd2i

Nawiązał również do rządów poprzedników. - Jestem tu, prosząc państwa o wsparcie, żeby można było kontynuować ten plan, chociaż przez następne 5 lat, żeby nie wrócili tacy, którzy chcieli nas cofnąć o pięć lat i odebrać to, co państwo już otrzymaliście - mówił Duda. - Pozwalali nas okradać - dodał prezydent, wspominając o luce w VAT. - Chcę realizować politykę poważnego traktowania państwa - oświadczył Andrzej Duda.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Wybory 2020. Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny. Jest też nowy spot

W środę Andrzej Duda podpisał Kartę Rodziny, która zakłada m.in. brak zgody na promowanie "ideologii LGBT" w miejscach publicznych oraz sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych.

- Nasza tożsamość pomogła nam przetrwać najtrudniejsze czasy w dziejach. Polska rodzina przechowała nasze wartości - przekonywał prezydent. I zapowiedział, że jeśli utrzyma urząd, "kategorycznie będzie sprzeciwiał się małżeństwom homoseksualnym" oraz "zakaże promowania ideologii LGBT w miejscach publicznych".

Tego samego dnia ukazał się nowy spot sztabu Dudy. W filmie pada pięć pytań do jego kontrkandydatów. Chodzi m.in. o 500+, wiek emerytalny czy kwestię homoseksualnych małżeństw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12xd2i

Podziel się opinią

Share
d12xd2i
d12xd2i
Więcej tematów