Trwa ładowanie...
d2b8dlp

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński na spotkaniu młodzieżówki PiS w Lublinie. Komentarze

Gościem konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie był prezes partii Jarosław Kaczyński. Jego wystąpienie było szeroko komentowane przez polityków, dziennikarzy i publicystów. Krytycznie odniosła się do niego m.in. Barbara Nowacka i Joanna Kluzik-Rostkowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Jarosław Kaczyński na spotkaniu młodzieżówki PiS w Lublinie. Komentarze
Wybory 2020. Jarosław Kaczyński na spotkaniu młodzieżówki PiS w Lublinie. Komentarze (PAP)
d2b8dlp

Podczas spotkania z młodzieżówką PiS Jarosław Kaczyński wyraził wsparcie dla walczącego w wyborach prezydenckich 2020 Andrzeja Dudy. Wspomniał też m.in. o poprawności politycznej i cenzurze, przez którą "trudno jest mówić o wolności". Zgodnie z zapowiedziami WP prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział również o ekologii i zwierzętach. Podpisał także projekt uchwały, który ma wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy.

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński na Forum Młodych PiS. Politycy komentują

Wystąpienie prezesa PiS było szeroko komentowane przez polityków. "Pan Kaczyński i koledzy niech już się od kobiet i naszych praw odprzyprawi, co?" - napisała Barbara Nowacka z Lewicy. "Od kobiet do zwierząt! Prezes Kaczyński prosi, żeby nas dobrze traktować. Nawet nie wiem jak to komentować. Pozostaje mi wierzyć, że nie wie, co mówi. To łagodna wersja wydarzeń" - dodała Joanna Kluzik-Rostkowska z KO.

d2b8dlp

Przeczytaj: Wybory 2020. Jarosław Kaczyński przemawia na spotkaniu z młodzieżówką PiS w Lublinie

Głos zabrali również dziennikarze i publicyści. Przemówienie lidera Prawa i Sprawiedliwości punktował Przemysław Szubartowicz, który podważał "mit charyzmy" Kaczyńskiego. "Cienkie banały", "pustosłowie nudziarza" - komentował. "O wolności i braku cenzury mówi szef partii, której nominaci zdjęli z anteny państwowego radia piosenkę tylko dlatego, że mogłaby się nie spodobać temu prezesowi" - zauważa Renata Grochal z "Newsweeka".

Lublin. Prezes PiS przemawia do młodzieżówki partii. "Niedostosowany przekaz"

Komentujący zwracali również uwagę na różnicę wieku między mówcą a słuchaczami. "Kaczyński indoktrynujący młodych ludzi to trochę smutny widok. Panie prezesie, pora odpocząć" - uważa ekspert ds. bezpieczeństwa Krzysztof Liedel. "Przekaz kompletnie niedostosowany do odbiorcy. Brzmi to jak wykład akademicki" - twierdzi dziennikarka "Gazety Wyborczej" Żaneta Gotowalska.

Przeczytaj również: Wybory prezydenckie 2020. Zmiana w strategii PiS. "Mateusz Morawiecki został odsunięty od kampanii"

Zobacz też: Pomysł PiS tuż przed wyborami. Szymon Hołownia ostro krytykuje. "Jak w PRL-u"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b8dlp

Podziel się opinią

Share

d2b8dlp

d2b8dlp
Więcej tematów