Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Brawurowy przejazd kolumny z Andrzejem Dudą. Krzysztof Brejza pisze do szefa SOP

W internecie pojawiło się nagranie, jak prezydent zmierzał na wieczór wyborczy do Łowicza. Senator PO pisząc do komendanta SOP, domaga się wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. "Szaleńczy przejazd, jak szarża spychaczami" - komentuje Krzysztof Brejza.

Share
Wybory 2020. Brawurowy przejazd kolumny z Andrzejem Dudą. Krzysztof Brejza pisze do szefa SOP
d47kkfq

Do sieci trafiło wideo, jak Andrzej Duda jechał na wieczór wyborczy do Łowicza. Na nagraniu widać przejazd kolumny złożonej z policji i SOP. Pojazdy poruszały się dwoma pasami ruchu. Zajmując niemal całą drogę zmusiły inne samochody i ciężarówki do zjazdu na pobocze, pasy zieleni czy chodniki.

Wybory 2020. Krzysztof Brejza: szaleńczy przejazd Andrzeja Dudy

Nagranie udostępnił również na swoim profilu w mediach społecznościowych Krzysztof Brejza. "Szaleńczy przejazd prezydenta, jak szarża spychaczami. Wjazd z ogromną prędkością w teren zabudowany. Zero wniosków po tylu wypadkach" - napisał na Twitterze senator Platformy Obywatelskiej.

d47kkfq

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/kierowca-sop-uszkodzil-brame-wiozl-pancerne-limuzyny-prezydenta-i-premiera-6485036048590977a" target="_blank">Kierowca SOP uszkodził bramę. Wiózł pancerne limuzyny prezydenta i premiera</a>

Polityk PO skierował również interwencję do komendanta Służby Ochrony Państwa. Wniosek ma dotyczyć pilnego wszczęcia postępowania wyjaśniającego. Brejza w piśmie do szefa SOP zauważa, że pas, którym poruszała się kolumna z prezydentem, był całkowicie wolny. Pyta również o ocenę techniki przejazdu.

Zobacz: Pędząca kolumna z prezydentem. Celem spotkanie wyborcze

Niebezpieczna wydarzenie z udziałem SOP

To kolejna taka groźna sytuacja z udziałem pojazdów Służby Ochrony Państwa. W połowie czerwca doszło do wypadku auta z funkcjonariuszami SOP na Opolszczyźnie. Wówczas kierowca omijał wysepkę z lewej strony. Doszło do zderzenia z samochodem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47kkfq

Podziel się opinią

Share
d47kkfq
d47kkfq
Więcej tematów