Trwa ładowanie...
d445ihy

Wybory 2020. Andrzej Duda uderza w Rafała Trzaskowskiego. "Dla swoich korzyści jest gotów zmienić zdanie w każdej sprawie"

\- By wyobrazić sobie, jak wyglądałaby współpraca Trzaskowskiego z rządem, wystarczy popatrzeć na dzisiejszy Senat - stwierdził Andrzej Duda, komentując ewentualną wygraną kandydata Koalicji Obywatelskiej w II turze wyborów. Urzędujący prezydent wypowiedział się też o obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Andrzej Duda skrytykował Rafała Trzaskowskiego
Wybory 2020. Andrzej Duda skrytykował Rafała Trzaskowskiego (Getty Images)
d445ihy

Andrzej Duda ocenił trwającą kampanię wyborczą. W najnowszym wywiadzie zapytano go m.in. o kwestię elektoratu Krzysztofa Bosaka. Były kandydat Konfederacji natychmiast po ogłoszeniu wyników I tury zapowiedział, że w drugiej turze głosowania nie udzieli poparcia ani urzędującemu prezydentowi, ani jego kontrkandydatowi Rafałowi Trzaskowskiemu.

"Wiem, że dla wyborców Krzysztofa Bosaka ważne są kwestie suwerenności i bezpieczeństwa, poczucia narodowej dumy. Tak samo jak ja chcą oni silnej Polski, która pamięta o słabszych: o seniorach, o rodzinach wielodzietnych, o małych lokalnych przedsiębiorstwach" - powiedział Andrzej Duda w rozmowie z "Gazetą Polska".

Prezydent odniósł się też do słów kandydata KO, który stwierdził niedawno, że poglądy prezentowane przez Krzysztofa Bosaka i Konfederację w sferze gospodarczej są bliższe postulatom głoszonym przez polityków PO, a nie PiS.

d445ihy

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

"Nie przywiązywałbym wagi do deklaracji Rafała Trzaskowskiego, gdyż jak widać w tej kampanii, dla swoich korzyści jest gotów zmienić zdanie w każdej sprawie" - przekonywał Andrzej Duda.

Wybory 2020. Kampania trwa. Andrzej Duda krytykuje Rafała Trzaskowskiego

Andrzej Duda ocenił także aktualną sytuację epidemiczną w Polsce. Jak zaznaczył, "nam udało się opanować sytuację i jesteśmy otwarci na potrzeby przedsiębiorstw w wychodzeniu z kryzysu".

d445ihy

Dodał, że "nigdy nie zgodzi się na to, by koszty wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią zostały przerzucone na najsłabszych" oraz "by bezrobocie rosło w sposób niekontrolowany".

A co Andrzej Duda sądzi o pomyśle Rafała Trzaskowskiego o stworzeniu apolitycznej Kancelarii Prezydenta? Jak twierdzi, "to byłby totalny konflikt".

"Kancelarię Prezydenta tworzy otoczenie kandydata. Kto stoi za Rafałem Trzaskowskim, widać było w wieczór wyborczy. By wyobrazić sobie, jak wyglądałaby współpraca Trzaskowskiego z rządem, wystarczy popatrzeć na dzisiejszy Senat. To byłby totalny konflikt, byłaby to permanentna wojna" - uważa prezydent.

Źródło: "Gazeta Polska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d445ihy

Podziel się opinią

Share

d445ihy

d445ihy
Więcej tematów