Trwa ładowanie...
dnlohg5

Wybory 2020. Andrzej Duda składa projekt ustawy. Chodzi o szkoły

- Składam prezydencki projekt, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelakich organizacji na terenie szkoły wymaga przede wszystkim zgody rodziców - zapowiedział prezydent Andrzej Duda. W piątek spotkał się w Pałacu Prezydenckim z rodzinami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Andrzej Duda składa projekt ustawy. Chodzi o szkoły
Wybory 2020. Andrzej Duda składa projekt ustawy. Chodzi o szkoły (PAP)
dnlohg5

- W Karcie Rodziny jest mowa o szeregu gwarancji jakie powinna mieć rodzina, a także o szczególnie ważnym prawie rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami - powiedział Andrzej Duda na spotkaniu z rodzinami w Warszawie.

- Składam prezydencki projekt, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelakich organizacji na terenie szkoły wymaga przede wszystkim zgody rodziców. Organizacje zobowiązane będą do przedstawienia wszystkich informacji o swoim działaniu - dodał prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył, że organizacje zobowiązane będą do przedstawienia wszystkich informacji o swoim działaniu.

dnlohg5

Wybory 2020. Andrzej Duda składa projekt ustawy

- Edukacja domowa odbywała się w ostatnim czasie we wszystkich domach w Polsce. To działało dobrze. Nie mam wątpliwości, że rodzice powinni mieć ustawową możliwość korzystania z takiego rozwiązania - mówił Duda.

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

Na zapowiedź Andrzeja Dudy zareagował Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego.

dnlohg5

"Panie Prezydencie, to już jest zapisane w ustawie oświatowej z 2016 r. Podjęcie działalności w szkole przez stowarzyszenie/organizację wymaga uzyskania zgody dyrektora wyrażonej po uzgodnieniu warunków tej działalności i uzyskaniu pozytywnej opinii rady rodziców" - stwierdzili w mediach społecznościowych przedstawiciele nauczycielskiej organizacji.

Kartę Rodziny opublikowano w pierwszej połowie czerwca.

W piątek prezydent ma zaplanowane spotkanie z mieszkańcami Bolesławca, a później spotka się z mediami w Szklarskiej Porębie - informuje Polskie Radio. W Belwederze Andrzej Duda spotyka się także z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej.

Urzędujący prezydent w II turze wyborów prezydenckich zmierzy się z kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnlohg5

Podziel się opinią

Share

dnlohg5

dnlohg5
Więcej tematów