Trwa ładowanie...
d3fup9y

Wybory 2020. Andrzej Duda odwiedził Nową Sól. Były spięcia i przepychanki

W czwartek Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Nowej Soli. Na wiecu zebrali się jego zwolennicy, ale nie zabrakło też sympatyków Rafała Trzaskowskiego, którzy nie szczędzili prezydentowi słów krytyki. Między obiema grupami doszło do spięć, zwyzywany miał zostać m.in. senator Wadim Tyszkiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Andrzej Duda odwiedził Nową Sól
Wybory 2020. Andrzej Duda odwiedził Nową Sól (PAP)
d3fup9y

Do wizyty Andrzeja Dudy w Nowej Soli doszło w czwartek wieczorem. Lubuska miejscowość była kolejnym punktem na kampanijnej mapie urzędującego prezydenta. Gdy ten przyjechał na plac znajdujący się przed kościołem św. Antoniego, tam czekali na niego już jego zwolennicy.

Wśród zebranego tłumu byli także działacze KOD-u i środowisk LGBT. Nie brakowało kolorowych flag, banerów z hasłami promującymi tolerancję czy plakatów z wizerunkiem kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Na wielu z nich zgromadzeni manifestanci prezentowali też slogany bezpośrednio krytykujące Andrzeja Dudę.

Wśród haseł zauważyć można było m.in. takie słowa jak "Cykor", "Mam dość PiS-u i PAD-a" czy "Duda obrońca pedofila". Demonstranci w czasie przemówienia prezydenta nawoływali go również do wzięcia udziału w debacie z Rafałem Trzaskowskim. "Chcemy debaty", "Marionetka" - wykrzykiwał tłum przeciwników, co jakiś czas wspierając Rafała Trzaskowskiego. "Rafał, Rafał" - dodawali.

d3fup9y

Zobacz wideo: Jarosław Kaczyński zniknął? Ryszard Czarnecki: ojciec jest, ojciec czuwa

Z drugiej strony odpowiadali zwolennicy Andrzeja Dudy, którzy skandowali jego imię, krzycząc głośne "Zwyciężymy". W międzyczasie dochodziło do przepychanek słownych z działaczami KOD-u, ale też i tych fizycznych. Na jednego z młodych sympatyków Rafała Trzaskowskiego rzuciła się kobieta uczestnicząca w wiecu. Inni uczestnicy wydarzenia musieli ich rozdzielać - donosi "Gazeta Wyborcza".

Na spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami Nowej Soli obecny był także były prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz. W stronę senatora znanego z krytyki polityków Prawa i Sprawiedliwości polecieć miały jednak bluzgi, a jak informuje "Gazeta Wyborcza", jeden z uczestników wiecu miał wyrwać mu z ręki telefon.

d3fup9y

Wybory 2020. Andrzej Duda krytykuje Platformę Obywatelską

Jednym z poruszanych tematów przez Andrzeja Dudę na wiecu była ocena rządów PO, które prezydent nazwał "polityką niszczenia i zwijania Polski".

- Polityka zmieniła się na rzeczywiście prorodzinną, wreszcie rodzina ma ochronę. Było dla mnie zaszczytem podpisać ustawy, które chroniły polską rodzinę, bo wcześniej konstytucja była łamana, kiedy nie było ochrony polskiej rodzin - przekonywał Andrzej Duda w Nowej Soli.

Prezydent chwalił też wprowadzenie tarczy antykryzysowej. - Przypomnijcie sobie Państwo kryzys w 2008 r. Czy ktoś wtedy pomógł polskim przedsiębiorcom? - pytał zgromadzonych wyborców Duda.

d3fup9y

Zaatakował również kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. - Jak mu pękła rura, to musiał wojsko na końcu wzywać, bo sam sobie nie potrafił poradzić z pękniętą rurą i rząd musiał mu pomagać pękniętą rurę naprawić w najbogatszym mieście w Polsce - mówił prezydent RP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fup9y

Podziel się opinią

Share

d3fup9y

d3fup9y
Więcej tematów