Trwa ładowanie...
d3f4809

Wybory 2020. Andrzej Duda mówi w Lublinie o "atakach" po słowach o LGBT. Protest podczas wiecu

Wybory 2020. Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Lublina. Prezydent odniósł się do burzy, która rozpętała się po jego słowach o LGBT. Zdaniem Dudy doszło do "ataków" pod jego adresem zarówno na Zachodzie, jak i w naszym kraju. Na wiecu obecni byli również protestujący.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Andrzej Duda w Lublinie
Wybory 2020. Andrzej Duda w Lublinie (East News)
d3f4809

Oprócz sympatyków na wydarzeniu pojawili się też przeciwnicy prezydenta. Część z nich miało ze sobą transparenty "Duda przeproś za Czarnka", "Wstydzę się za Czarnka", "Jesteśmy ludźmi, nie ideologią". Skandowali również hasło "Andrzej Duda to obłuda".

Lublin. Andrzej Duda: musimy przetrwać ten ideologiczny huragan

Prezydent odniósł się do ostatniej burzy po jego słowach o środowisku LGBT. Przypomnijmy: w sobotę Andrzej Duda mówił na Opolszczyźnie, że próbuje się "nam i naszym dzieciom wciskać ideologię LGBT m.in. poprzez seksualizację w dziecięcym wieku".

- Zostałem zaatakowany na zachodzie Europy i w naszym kraju - mówił Duda. - Nie zgadzam się, by do szkoły były przemycane treści o charakterze ideologicznym - dodał. - Na wszystkie ataki ideologiczne mam jedną odpowiedź: słowa Jana Pawła II, który jest naszym autorytetem moralnym - mówił prezydent, cytując słowa papieża.

- Podstawą rozwoju naszego kraju, tak jak napisano w konstytucji, jest rodzina, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny - mówił Andrzej Duda. - Czuję się moralnie i historycznie odpowiedzialny za to, by konstytucja była przestrzegana w żelazny sposób - dodał.

d3f4809

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Prezydent zaznaczył, że "rodzice mają prawo do ochrony swojego dziecka przed treściami niezgodnymi z ich poglądami". - Musimy przetrwać ten ideologiczny huragan, tak jak w naszych dziejach przetrwaliśmy wiele innych - oświadczył Duda.

d3f4809

Protest podczas przemówienia Andrzeja Dudy. Tęcza za plecami prezydenta

Podczas przemówienia Andrzeja Dudy pojawiało się buczenie ze strony protestujących. - Proszę o spokój, możemy się różnić w poglądach, możemy się różnić w światopoglądzie, ale proszę o to, żebyśmy się szanowali - mówił Duda. Zwrócił się również do tych, którzy "stoją pod tęczowymi flagami". - Ja stoję pod flagą biało-czerwoną i flagą Unii Europejskiej - zaznaczył prezydent, podkreślając, że "wszyscy mamy obowiązek chronienia naszych dzieci".

Słychać było nie tylko buczenie, skandowanie i gwizdy. Kamera telewizyjna uchwyciła, jak jeden z protestujących pokazał tęczową tablicę z napisem "Jesteśmy ludźmi, nie ideologią" za plecami prezydenta Dudy. Po chwili ta osoba została zasłonięta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3f4809

Podziel się opinią

Share

d3f4809

d3f4809
Więcej tematów