Trwa ładowanie...
d46qdsq

Wszystkich Świętych. Apel prymasa abp Wojciecha Polaka

Prymas Polski abp Wojciech Polak zwrócił się z prośbą o odwołanie mszy św. i nabożeństw i także procesji na cmentarzach we Wszystkich Świętych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszystkich Świętych. Apel prymasa abp Wojciecha Polaka
Wszystkich Świętych. Apel prymasa abp Wojciecha Polaka (Getty Images, ADAM JANKOWSKI , POLSKA PRESS)
d46qdsq

W wydanym komunikacie prymas poprosił, by "w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych" wszelkie obchody odbywające się w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach celebrować w kościołach. Ma to się odbywać przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

Prymas przypomniał również, że zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc.

Wszystkich Świętych. Apel abp. Stanisława Gądeckiego

Apel w sprawie Wszystkich Świętych wystosował także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

d46qdsq

"W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości" - napisał abp Gądecki.

"Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę" - dodał przewodniczący KEP.

Źródło: archidiecezja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46qdsq

Podziel się opinią

Share
d46qdsq
d46qdsq
Więcej tematów