Trwa ładowanie...

Wspólna deklaracja NATO i UE. Donald Tusk: najlepszy partner

Przedstawiciele NATO i Unii Europejskiej podpisali wspólną deklarację ws. bezpieczeństwa. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że dla państw UE nie ma lepszego partnera niż NATO. Wcześniej zwrócił się też do prezydenta USA. - Droga Ameryko, doceniaj swoich sojuszników. Nie masz ich w końcu tak wielu - podkreślił Tusk.
Share
Porozumienie między NATO i Unią jest kluczowe przed zbliżającym się szczytem NATO
Porozumienie między NATO i Unią jest kluczowe przed zbliżającym się szczytem NATOŹródło: PAP, Fot: EPA/OLIVIER HOSLET
d3nr5fu

"Cel jest jasny. Chcemy chronić mieszkańców Europy wszystkimi dostępnymi środkami" - napisał Donald Tusk na Instagramie, zamieszczając zdjęcie z uroczystości towarzyszącej podpisaniu deklarcji. Mimo uśmiechu, chwilę później przewodniczący RE w mocnych słowach zwrócił się do prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Tusk do Trumpa: doceniaj swoich sojuszników

"Drogi prezydencie. Stany Zjednoczone nie mają i nie będą mieć lepszego sojusznika od Unii Europejskiej. Wydajemy na obronność znacznie więcej niż Rosja i tyle samo, co Chiny. Mam nadzieję, że nie ma pan wątpliwości, że to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Co do wydatków Chin i Rosji nie da się tego powiedzieć" - napisał na Twitterze Donald Tusk przed południem.

d3nr5fu

Tuż po podpisaniu porozumienia, Donald Tusk zwrócił się do amerykańskiego przywódcy jeszcze dosadniej. - Droga Ameryko, doceniaj swoich sojuszników. Nie masz ich w końcu tak wielu - powiedział, cytowany przez Reutersa.

Porozumienie między NATO-6130285597505153c) i Unią jest kluczowe przed zbliżającym się szczytem NATO. W dniach 11-12 lipca w Brukseli mają zapaść decyzje dotyczące m. in. wydatków państw Sojuszu na obronność.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: USA ostro sprzeciwia się promowaniu naturalnej metody karmienia piersią

d3nr5fu

Podziel się opinią

Share
d3nr5fu
d3nr5fu
Więcej tematów