Trwa ładowanie...

Wspólna deklaracja NATO i UE. Chodzi o bezpieczeństwo

Przedstawiciele NATO i Unii Europejskiej podpisali wspólną deklarację w sprawie bezpieczeństwa została dziś podpisana przez przedstawicieli NATO i Unii Europejskiej. - Ameryko, doceniaj swoich sojuszników. Nie masz ich w końcu tak wielu - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
Share
Wspólna deklaracja NATO i UE. Chodzi o bezpieczeństwo
Źródło: WP.PL
dq2g45q

Porozumienie między NATO i Unią jest kluczowe przed zbliżającym się szczytem NATO. W dniach 11-12 lipca w Brukseli mają zapaść decyzje dotyczące m. in. wydatków państw Sojuszu na obronność.

"Drogi prezydencie. Stany Zjednoczone nie mają i nie będą mieć lepszego sojusznika od Unii Europejskiej. Wydajemy na obronność znacznie więcej niż Rosja i tyle samo, co Chiny. Mam nadzieję, że nie ma pan wątpliwości, że to inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Co do wydatków Chin i Rosji nie da się tego powiedzieć" - napisał na Twitterze Donald Tusk.

Tuż po podpisaniu porozumienia, Donald Tusk zwrócił się do amerykańskiego przywódcy jeszcze dosadniej. - Droga Ameryko, doceniaj swoich sojuszników. Nie masz ich w końcu tak wielu - powiedział, cytowany przez Reutersa.

dq2g45q

Zobacz także: Miller w programie "Tłit": miłe słowa Jaggera o Sądzie Najwyższym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq2g45q

Podziel się opinią

Share
dq2g45q
dq2g45q
Więcej tematów