Trwa ładowanie...
d8oq6cr

Donald Tusk apeluje do władz Polski i Ukrainy. "Nie wszyscy odrobili lekcje z historii"

Przewodniczący Rady Europejskiej nawołuje do załagodzenia sporu na tle historycznym pomiędzy Warszawą a Kijowem. Donald Tusk podkreślił również jak ważne dla całej Europy są dobre relacje polsko-ukraińskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk podkreślił, że partnerstwo Polski i Ukrainy jest istotne dla całej Europy
Donald Tusk podkreślił, że partnerstwo Polski i Ukrainy jest istotne dla całej Europy (East News)
d8oq6cr

- Niepodległość Ukrainy, bezpieczeństwo Polski i całego regionu zależą w wielkim stopniu od relacji między Kijowem i Warszawą. Ostatnie napięcia pokazują, że nie wszyscy odrobili swoje lekcje z historii. Tylko pełna solidarność pomiędzy Ukrainą i Polską może uchronić nas od powtórki z tragicznej historii w przyszłości - stwierdził na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu UE-Ukraina.

W swojej wypowiedzi Tusk nawiązał do nieporozumień, jakie zaszły między oboma krajami przy okazji ustawy o IPN, do której wiele zastrzeżeń zgłaszali ukraińscy dyplomaci. Cieniem na relacjach polsko-ukraińskich położyły się również incydenty po obu stronach granicy, których w ostatnich miesiącach dopuścili się nacjonaliści z obu krajów.

W niedzielę prezydent Andrzej Duda był na Wołyniu, by upamiętnić ofiary rzezi wołyńskiej z 1943 roku. W tym samym czasie prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przebywał w Polsce. W Sahryniu wziął udział w uroczystościach upamiętniających Ukraińców, którzy zginęli z rąk Polaków w geście odwetu.

d8oq6cr

Zobacz także: Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8oq6cr

Podziel się opinią

Share
d8oq6cr
d8oq6cr
Więcej tematów