Trwa ładowanie...
d2mnqpu

Wrocławscy policjanci mają poprawić swój wizerunek. "Próba wyjścia z problemów"

Policjanci z Wrocławia mają kręcić filmy w trakcie swojej pracy i pokazywać na nich, jak skuteczni są w akcji. Portal tvn24.pl dotarł do oficjalnego polecenia wydanego im przez nadkomisarza Sławomira Wolka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja we Wrocławiu chce ratować swój wizerunek
Policja we Wrocławiu chce ratować swój wizerunek (WP.PL, Fot: WP.PL)
d2mnqpu

Wizerunek wrocławskich policjantów został nadszarpnięty po śmierci Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie rażony paralizatorem. W budowaniu wizerunku nie pomógł też komendant miejski, który na początku stycznia został odnaleziony na ulicy pijany i z rozbitą głową.

ZOBACZ WIDEO: Nielegalne substancje ukryte w kartach do gry

Naczelnik wydziału prewencji i patrolowego Sławomir Wolka znalazł rozwiązanie dla tej sytuacji - kampania promocyjna realizowana przez policjantów. W liście skierowanym do pracowników wrocławskiej komendy zwrócił się z prośbą "o zachęcenie podległych funkcjonariuszy do wykonywania zdjęć lub nagrywania krótkich filmików z realizowanych zadań".

d2mnqpu

Według Wolka na rozgłośnienie zasłużyła chociażby historia zatrzymania przez wrocławskich policjantów dwóch Afgańczyków, którzy podróżowali przez Europę nielegalnie przekraczając kolejne granice.

Zalecenia mają być wynikiem spotkania komendantów powiatowych i miejskich z przedstawicielami MSWiA. Jeden z uczestników narady powiedział portalowi tvn24.pl, że "w dyskusjach Wrocław, po wielokroć, był przedstawiany jako przykład serii błędów. Te zalecenia z filmami to próba wyjścia z głębokich problemów. Byle nie urodziła kolejnych problemów". Podkreślił on, że policjanci zajęci filmowaniem mogą stać się łatwiejszym celem, a i same nagrywanie może budzić wątpliwości. Rozmówca portalu uważa jednak, że trzeba podjąć ryzyko.

Czytaj też: Kilkadziesiąt martwych dzików pod Warszawą. Na miejscu pracuje policja i wojsko

d2mnqpu

Podziel się opinią

Share
d2mnqpu
d2mnqpu
Więcej tematów