Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Głosujemy. Lokale czynne do 21

W całej Polsce trwa już głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich. Wiele osób ma problem ze znalezienie swojego lokalu wyborczego, co świadczy o tym, że należą do osób, które dopiero teraz zmobilizowały się, by skorzystać ze swojego wyborczego prawa.

Wybory prezydenckie 2020. Głosujemy. Lokale czynne do 21Wybory prezydenckie 2020. Głosujemy. Lokale czynne do 21Źródło: wp.pl
d15xgc3
d15xgc3

Lipcowe wybory odbywają się w reżimie sanitarnym. Wchodząc do pomieszczenia, w którym pracuje obwodowa komisja wyborcza, trzeba pamiętać o maseczce zakrywającej usta i nos, zachować dwumetrowy odstęp od pozostałych osób i korzystać z wyznaczonych specjalnymi żółto-czarnymi taśmami ścieżek. Na jednego wyborcę powinny przypadać 4 m kw. powierzchni, ale o liczbie przebywających na raz w pomieszczeniu decyduje komisja.

Warto więc wybrać się do lokalu z wyprzedzeniem, ponieważ mogą się tworzyć kolejki. I lepiej, ze względów bezpieczeństwa zabrać swój własny długopis.

Wybieramy prezydenta. Zdecydujemy, czy w Pałacu Prezydenckim pozostanie obecnie urzędujący Andrzej Duda, czy wprowadzi się do niego Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Głosujemy. Lokale czynne do 21

Lokale wyborcze czynne będą do godziny 21. Warto jednak nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę. Nawet jeśli trzeba będzie postać chwilę w kolejce - chętnych do oddania głosu jest, na szczęście, wielu - warto skorzystać ze swojego prawa wyborczego.

d15xgc3

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji o godzinie 10, przebieg głosowania jest prawidłowy, nie zanotowano żadnych problemów. W sobotę zgłoszonych było kilkanaście przypadków niszczenia plakatów w Polsce, jednak we Wrocławiu nie doszło do żadnych zakłóceń głosowania.

Wybory prezydenckie 2020. Głosujemy. Lokale czynne do 21

Przed lokalami stoją kolejki. Tak może być dziś przez cały dzień. Zapowiada się wysoka frekwencja. Dane dotyczące zaangażowania Polaków w wybory prezydenckie PKW poda o godzinie 13.30.

Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie grożą bardzo wysokie grzywny. Można natomiast zachęcać do pójścia do urn wyborczych.

Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15xgc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15xgc3
Więcej tematów