RegionalneWrocławWrocław: Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 – jak zgłosić projekt?

Wrocław: Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 – jak zgłosić projekt?

Od 14 stycznia Wrocławianie mogą zgłaszać swoje projekty zmian w stolicy Dolnego Śląska. Wrocławski Budżet Obywatelski działa od 2013 roku. W tym roku wartość projektów WBO to 25 milionów złotych.

Wrocław: Wrocławski Budżet Obywatelski 2020 – jak zgłosić projekt?
Źródło zdjęć: © iStock.com

Wrocławski Budżet Obywatelski 2020

W ramach WBO 2020 każdy mieszkaniec Wrocławia może zgłosić dowolny projekt, który będzie służył wszystkim i polepszy jakość życia w mieście. Wartość projektów WBO wygospodarowana na 2020 rok to 25 milionów złotych, 16 milionów złotych dotyczyć będzie projektów ponadosiedlowych, a pozostałe 9 milionów złotych będzie przeznaczone na realizację projektów osiedlowych. O charakterze projektu decyduje Lider, przez wskazanie jego zasięgu oddziaływania. Co ważne nie jest wymagane zameldowanie we Wrocławiu, a każda osoba może zgłosić dowolną ilość projektów. Termin zgłaszania projektów upływa 11 lutego.

WBO 2020 – zasady zgłaszania projektu

Zasady zgłaszania projektu do WBO są proste. Mieszkaniec, który zgłasza projekt do Budżetu Obywatelskiego we Wrocławiu jest automatycznie jego Liderem. Projekty przekazywane są w ramach formularza, udostępnionego na stronie internetowej: wroclaw.pl/wbo – istnieje możliwość złożenia go w wersji papierowej lub elektronicznej. Lider musi też pamiętać o załączeniu skanu listy podpisów minimum 2 mieszkańców, którzy popierają projekt, jednym z nich może być podpis Lidera.

Złożone projekty będą podlegać ocenie, wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej. Cały proces odbywa się w ramach konsultacji projektów z liderami i mieszkańcami. Liderzy mają wtedy możliwość nanoszenia zmian lub całkowitego wycofania projektu. Następnie odbędzie się głosowanie mieszkańców, w którym wezmą udział wyłącznie projekty, które przeszły weryfikację i otrzymały pozytywną ocenę. Zagłosować może każdy mieszkaniec Wrocławia (bez względu na wiek, czy zameldowanie) - na jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Projekt zostanie wybrany jeśli uzyska minimum 100 ważnych głosów.

WBO 2020 – spotkania informacyjne

Wrocławianie zainteresowani Wrocławskim Budżetem Obywatelskim 2020 mogą uzyskać więcej informacji w trakcie specjalnych spotkań. Na zebraniach wyjaśniane będą zasady naboru, weryfikacji pomysłów i głosowania. Terminy i miejsca spotkań:

  • 14 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w CK Zamek (pl. Świętojański 1),
  • 16 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w BarBarze (ul. Świdnicka 8B),
  • 22 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65),
  • 28 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w Czasoprzestrzeni (ul. Tramwajowa 1/3),
  • 30 stycznia - godz. 17:00, spotkanie w Ośrodku Postaw Twórczych (ul. Działkowa 15),
  • 3 lutego - godz. 18:00, spotkanie w CK Fama (ul. Krzywoustego 286).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)