Trwa ładowanie...

Wrocław. Prace na wiadukcie nad ul. Smolecką. Ważny moment w budowie TAT

Końcówka 2020 roku przyniosła przełomowe prace na wiadukcie nad ul. Smolecką na budowie Trasy Autobusowo-Tramwajowej. Jeszcze w tym roku możliwe będzie skierowanie ruchu na fragment TAT od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubodwej.

Wrocław. Prace na wiadukcie nad ul. Smolecką. Ważny moment w budowie TATWrocław. Prace na wiadukcie nad ul. Smolecką. Ważny moment w budowie TATŹródło: Wrocławskie Inwestycje
dlwhj2r
dlwhj2r

Chociaż zakończenie budowy Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór planowane jest na rok 2023, to już w tym roku na jej części możemy zobaczyć pojazdy MPK Wrocław. To zasługa powstającego właśnie wiaduktu nad ul. Smolecką - jednego z ważniejszych elementów TAT.

Wrocław. Prace na wiadukcie nad ul. Smolecką. Ważny moment w budowie TAT

W ostatnich dniach grudnia 2020 roku robotnicy pracujący nad wiaduktem na ul. Smoleckiej we Wrocławiu wykonali izolację na chodnikach oraz drodze dla rowerów. Wcześniej w tym miejscu został przebudowany m.in. ciepłociąg.

"Powstają mury oporowe i zbliżamy się torami od strony ul. Robotniczej" - poinformował na Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Taksówkarz w Zakopanem. Mówi, ile miał kursów w sylwestra

Wiadukt nad ul. Smolecką na budowie Trasy Autobusowo-Tramwajowej jest niezwykle ważny, bo chociaż cała inwestycja zakończy się w roku 2023 i dopiero wtedy osiedle Nowy Dwór zyska połączenie tramwajowe z centrum, to już dzięki wiaduktowi już w roku 2021 możliwe będzie skierowanie ruchu i pojazdów MPK Wrocław na fragment TAT od pl. Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej.

dlwhj2r

Uruchomienie fragmentu TAT już w roku 2021 pozwoli MPK Wrocław ruszyć z pracami remontowymi na pl. Jana Pawła II, gdzie wymieniane mają być zwrotnice oraz część torowiska. Miejska spółka planuje też renowację torów w okolicach pl. Strzegomskiego.

Gdy ruszą prace na pl. Jana Pawła II i pl. Strzegomskim, tramwaje MPK Wrocław będą mogły pojechać w kierunku Leśnicy, Kozanowa czy Pilczyc objazdem - właśnie przez fragment powstającej teraz trasy TAT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlwhj2r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlwhj2r
Więcej tematów