Trwa ładowanie...

Wrocław. Pozytywna kontrola UE na budowie tramwaju na Popowice. Można podpisać umowę z wykonawcą kolejnego odcinka

Miasto Wrocław od kilku miesięcy prowadzi prace związane z poprowadzeniem linii tramwajowej na Popowice. Inwestycja zyskała dofinansowanie Unii Europejskiej i właśnie przeszła pozytywną kontrolę w Urzędzie Zamówień Publicznych. To jednak nie koniec dobrych wieści.

Wrocław. Pozytywna kontrola UE na budowie tramwaju na Popowice. Można podpisać umowę z wykonawcą kolejnego odcinkaWrocław. Pozytywna kontrola UE na budowie tramwaju na Popowice. Można podpisać umowę z wykonawcą kolejnego odcinkaŹródło: UM Wrocław
d15hkgp
d15hkgp

Tramwaj na Popowice jest niezwykle potrzebny we Wrocławiu, bo poprowadzona w tej części Wrocławia nitka odciąży ul. Legnicką, którą obecnie mkną pojazdy w kierunku Pilczyc, Kozanowa i Leśnicy. Inwestycja rozpoczęła się kilka miesięcy temu i obecnie jej efekty widać przede wszystkim na ul. Długiej w okolicach wiaduktu kolejowego i sklepu Kaufland.

Jako że budowa linii tramwajowej na Popowice zyskała dofinansowanie Unii Europejskiej, to konieczne było pozytywne przejście kontroli w Urzędzie Zamówień Publicznych. Tak też się stało, a to z kolei prowadzi do kolejnych dobrych wiadomości.

Wrocław. Pozytywna kontrola UE na budowie tramwaju na Popowice. Można podpisać umowę z wykonawcą kolejnego odcinka

Pozytywny wynik kontroli oznacza, że miasto Wrocław może przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą prac w drugim etapie budowy linii tramwajowej na Popowice - mowa o odcinku od ul. Jagiełły do Młodych Techników oraz od Starogroblowej/Długiej do Milenijnej.

Rejestr gości weselnych. "Ciężko go wprowadzić nie łamiąc prawa w Polsce"

"To niebagatelna kwota ponad 150 milionów złotych" - poinformował prezydent Jacek Sutryk na Facebooku, dodając, że w jej zakres oprócz środków miasta Wrocław wchodzą także fundusze MPWiK i deweloperów.

d15hkgp

W ramach kolejnego etapu prac wybudowanych zostanie 3,1 km torowiska (w tym 1,45 km torowiska zielonego). Przebudowanych zostanie też 1560 metrów ulic, 10 skrzyżowań, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe (4790 m), nowe chodniki (5220 m), ciągi pieszo-rowerowe (590 m) oraz instalacje podziemne m.in. sieć wodociągowa, MKT czy oświetlenie.

"Aby tramwaj mógł komfortowo przejechać nową trasą: wzmocnimy most Dmowskiego. Przy stacji Wrocław Popowice powstanie węzeł przesiadkowy dla pasażerów komunikacji miejskiej i PKP" - dodał prezydent Sutryk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15hkgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15hkgp
Więcej tematów