Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte 5 września. Gdzie zrobimy zakupy?
Czy 5 września to niedziela handlowa? Kiedy kolejna niedziela handlowa? Które sklepy są otwarte? To ważne pytania, które co tydzień zadają sobie tysiące Polaków. Oto odpowiedzi.
Niedziele handlowe 2021. W tym roku niedziela handlowa miała miejsce już pięciokrotnie - zakupy mogliśmy zrobić 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca i 29 sierpnia. Możliwości były jednak ograniczone ze względu na pandemię koronawirusa. W okresie zimowo-wiosennym nieczynne były przecież galerie handlowe czy sklepy budowlane.
Kiedy kolejna niedziela handlowa? Czy 5 września jest niedziela handlowa? Ustawodawca przewidział, że zakupy w ciągu 2021 roku w ostatni dzień tygodnia zrobimy siedmiokrotnie. Niestety, ledwie tydzień temu miała miejsce ostatnia niedziela handlowa. To oznacza, że na kolejną nieco poczekamy - aż do połowy grudnia.
Niedziele handlowe 2021. Sklepy otwarte 5 września. Gdzie zrobimy zakupy?
Osoby, które zapomniały o zakupach w piątek czy sobotę, mogą być niepocieszone, bo 5 września 2021 roku to niedziela niehandlowa. Oznacza to, że nie zrobimy zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych jak Auchan czy Carrefour.
Protest ratowników medycznych. Gość zdradza zarobki
Niedziele handlowe 2021 - lista:
- 31 stycznia 2021 r.,
- 28 marca 2021 r.,
- 25 kwietnia 2021 r.,
- 27 czerwca 2021 r.,
- 29 sierpnia 2021 r.,
- 12 grudnia 2021 r.,
- 19 grudnia 2021 r.
Niedziela handlowa. Sklepy obchodzą zakaz
Ostatnie tygodnie przyniosły informacje na temat planów otwarcia kolejnych sklepów sieciowych w niedziele niehandlowe. Status placówki pocztowej, co pozwala na prowadzenie działalności, uzyskał już Kaufland. Również Biedronka planuje otwarcie wybranych sklepów, a podobne plany nakreślił Lidl.
Niedziela handlowa. Lista otwartych sklepów
Ustawa ograniczająca handel przewiduje aż 32 wyjątki, dzięki którym placówki mogą prowadzić działalność w niedziele. Dlatego część sklepów jest otwarta w niemal każdą niedzielę. Są to przede wszystkim:
- sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka, Carrefour Express;
- kwiaciarnie;
- sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel;
- lokale gastronomiczne;
- stacje paliw;
- placówki pocztowe;
- część dyskontów (m.in. Biedronka, a od 5 września Lidl oraz Kaufland);
- sklepy na dworcach PKP.