Koronawirus w Polsce. Zakażenia na porodówce we Wrocławiu. Izolacja dla ciężarnych
Koronawirus w Polsce. Szpital im. Falkiewicza na wrocławskim Brochowie zmaga się z COVID-19. Na tamtejszej porodówce potwierdzono zakażenie koronawirusem u pięciu położnych. Izolacją objęto kilka ciężarnych pacjentek.
12.10.2020 | aktual.: 01.03.2022 14:08
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Koronawirus w Polsce. Wzrost zachorowań na COVID-19 nie omija również szpitali, gdzie podobnie jak na wiosnę, występują pojedyncze przypadki zakażeń koronawirusem.
W poniedziałek Dolnośląski Urząd Marszałkowski poinformował, że koronawirusa wykryto u pięciu położnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Antoniego Falkiewicza we Wrocławiu. Zostały one już skierowane na kwarantannę, na której będą przebywać do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19.
Koronawirus w Polsce. Zakażenia na porodówce we Wrocławiu. Izolacja dla ciężarnych
Jako że położne na porodówce w szpitalu na Brochowie miały kontakt z ciężarnymi, pacjentki trafiły na izolację. Na szczęście testy nie wykazały, aby kobiety w ciąży zaraziły się od personelu koronawirusem. Pozostała część placówki im. Antoniego Falkiewicza pracuje normalnie.
Przypomnijmy, że wcześniej szpital na Brochowie zobowiązał się do przyjmowania większej liczby ciężarnych na swoją porodówkę. To konsekwencja decyzji wojewody, który postanowił, że od 15 września 2020 roku ciężarne z koronawirusem będą rodzić w Klinice Ginekologii i Położnictwa przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu. Wymusiło to zamknięcie porodówki na Chałubińskiego dla zdrowych pacjentek.
- Serdecznie zapraszam wszystkie pacjentki do kontaktu z naszym oddziałem położniczym. Z naszej strony gwarantujemy bezpieczne porody oraz objęcie opieką wszystkich pacjentek - mówił jeszcze we wrześniu Paweł Błasiak ze szpitala im. Falkiewicza na Brochowie.
W poniedziałek wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował o 199 nowych zakażeniach koronawirusem na Dolnym Śląsku. Tym samym liczba chorych zmagających się z COVID-19 od początku pandemii wzrosła do 7031 osób. Równocześnie 4473 Dolnoślązaków uznaje się za wyleczonych z koronawirusa.