Nie spadnie ani jedna kropla deszczu? Nowe prognozy

Pogoda w środę będzie typowo letnia. W całej Polsce ma nie spaść choćby kropla deszczu. Oprócz tego będzie wiele słońca - na zachodzie kraju nawet 28 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach będzie jeszcze cieplej.

Pogoda. Słoneczna środa w Polsce
Pogoda. Słoneczna środa w Polsce
Źródło zdjęć: © WXCHARTS
Sylwia Bagińska

06.09.2023 | aktual.: 06.09.2023 08:33

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl

Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazała, że w środę rano jeszcze gdzieniegdzie będą się utrzymywały mgły ograniczające widzialność do ok. 300 m. Te jednak szybko znikną.

Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, w centrum ok. 26 stopni, do 28 stopni Celsjusza na krańcach zachodnich. Tam, jak wskazała synoptyk IMGW, będzie najcieplej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Słoneczna pogoda w Polsce

Wiatr nadal będzie na ogół słaby, zmienny, tylko nad morzem okresami umiarkowany, północny i północno-wschodni.

Z kolei noc ze środy na czwartek wciąż pogodna na przeważającym obszarze kraju. Jedynie więcej chmur, z których nie spadnie deszcz, może pojawić się, jak powiedziała Tomczuk, na wschodzie Polski.

Mgły spodziewane są głównie na Wybrzeżu, na Pomorzu i w rejonach podgórskich. - Temperatura minimalna wyniesie od ok. 6-7 stopni Celsjusza w dolinach karpackich, 9-10 stopni na południowym wschodzie i na Suwalszczyźnie, do ok. 14-15 stopni na krańcach zachodnich, nad morzem i miejscami na Mazowszu – powiedziała synoptyk IMGW. Wiatr nadal na ogół słaby.

Prognozy jeszcze lepsze

To nie koniec dobrych wiadomości. Prognozy wskazują na to, że w kolejnych dniach będzie coraz cieplej.

- Bez opadów, z temperaturami dochodzącymi w zachodniej, a może i centralnej Polsce, do 30 stopni - zaznaczyła Tomczuk.

Upalnie będzie w weekend i przez większą część następnego tygodnia. Nadal możemy spodziewać się lokalnych wskazań na termometrach przekraczających 30 st. C, a nawet więcej.

Prognozy długoterminowe pokazują załamanie pogody i dość znaczne ochłodzenie po 15 września. To jednak jeszcze może się zmienić.

Przeczytaj też:

Źródło artykułu:PAP
pogodalatowrzesień
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)