Trwa ładowanie...
dcb93sf

Wpadka Kancelarii Prezydenta. Kontrowersyjny tweet na jej profilu

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęły się w piątek obrady okrągłego stołu ws. oświaty. Prezydent Andrzej Duda oficjalnie stwierdził, że ich formuła "nie jest rozwiązaniem najszczęśliwszym". Po południu na profilu Kancelarii Prezydenta pojawił się kontrowersyjny tweet, który wyśmiewał inicjatywę premiera Mateusza Morawieckiego. Po kilkunastu minutach został jednak usunięty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrowersyjny wpis na profilu Kancelarii Prezydenta
Kontrowersyjny wpis na profilu Kancelarii Prezydenta (East News, Fot: Jan Bielecki)
dcb93sf

"Wspólnie z prof. Andrzejem Waśko z upoważnienia Prezydenta RP ⁦Andrzeja Dudy uczestniczyliśmy w debacie oświatowej podkreślając, że najistotniejsze jest osiągniecie porozumienia i wypracowanie rozwiązań służących polskiej edukacji" - poinformował na swoim profilu na Twitterze zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Wpis Muchy został przekazany dalej przez Kancelarię Prezydenta, co całkiem zrozumiałe. Chwilę później administrator oficjalnego profilu Kancelarii zrobił jednak coś niezwykłego - przekazał dalej krytyczny komentarz jednej z internautek. "Tylko to wszystko można obśmiać" - napisała pod postem Pawła Muchy.

twitter.com

Ten ruch na profilu Kancelarii Prezydenta nie umknął uwadze czujnych internautów. "Nawet Adrian tak uważa" - skomentował jeden z nich.

twitter.com

Kilka minut później administrator profilu prezydenta usunął krytyczny komentarz dotyczący okrągłego stołu.

dcb93sf

Pierwszy etap rozmów, zorganizowanych na Stadionie Narodowym z inicjatywy Mateusza Morawieckiego, w których nie bierze udziału ani ZNP, ani FZZ, zakończył się po godzinie 17.

Zobacz także: Michał Dworczyk: Muszę przeprosić Andrzeja Dudę, czuję się nieco winny

- Traktuję te obrady ogromnie poważnie - zapewnił podczas konferencji prasowej premier. - Słyszałem też w przerwie, że jeden ze związków zawodowych, których tutaj nie było przy tym stole, byłby gotów dołączyć, gdyby odbywało się też to z włączeniem pracodawców, w formule Rady Dialogu Społecznego. Myślę, że to jest do rozważenia - i pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy. Ja pana prezydenta bardzo gorąco o to poproszę, żeby też objął patronatem oczywiście te nasze obrady, które się rozpędzają, które są bardzo owocne - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Prezydent Duda: Okrągły stół w sprawie oświaty w Belwederze

Wcześniej prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że jeśli będzie taka wola, żeby negocjacje odbywały się w formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego, weźmie w nich udział i udostępni obiekty prezydenckie.

dcb93sf

Podziel się opinią

Share

dcb93sf

dcb93sf
Więcej tematów