Trwa ładowanie...

Wpadka Kancelarii Prezydenta. Kontrowersyjny tweet na jej profilu

Na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczęły się w piątek obrady okrągłego stołu ws. oświaty. Prezydent Andrzej Duda oficjalnie stwierdził, że ich formuła "nie jest rozwiązaniem najszczęśliwszym". Po południu na profilu Kancelarii Prezydenta pojawił się kontrowersyjny tweet, który wyśmiewał inicjatywę premiera Mateusza Morawieckiego. Po kilkunastu minutach został jednak usunięty.

Share
Wpadka Kancelarii Prezydenta. Kontrowersyjny tweet na jej profilu
Źródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d4hmjap

"Wspólnie z prof. Andrzejem Waśko z upoważnienia Prezydenta RP ⁦Andrzeja Dudy uczestniczyliśmy w debacie oświatowej podkreślając, że najistotniejsze jest osiągniecie porozumienia i wypracowanie rozwiązań służących polskiej edukacji" - poinformował na swoim profilu na Twitterze zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Wpis Muchy został przekazany dalej przez Kancelarię Prezydenta, co całkiem zrozumiałe. Chwilę później administrator oficjalnego profilu Kancelarii zrobił jednak coś niezwykłego - przekazał dalej krytyczny komentarz jednej z internautek. "Tylko to wszystko można obśmiać" - napisała pod postem Pawła Muchy.

twitter.com
Źródło: twitter.com

Ten ruch na profilu Kancelarii Prezydenta nie umknął uwadze czujnych internautów. "Nawet Adrian tak uważa" - skomentował jeden z nich.

twitter.com
Źródło: twitter.com

Kilka minut później administrator profilu prezydenta usunął krytyczny komentarz dotyczący okrągłego stołu.

d4hmjap

Pierwszy etap rozmów, zorganizowanych na Stadionie Narodowym z inicjatywy Mateusza Morawieckiego, w których nie bierze udziału ani ZNP, ani FZZ, zakończył się po godzinie 17.

- Traktuję te obrady ogromnie poważnie - zapewnił podczas konferencji prasowej premier. - Słyszałem też w przerwie, że jeden ze związków zawodowych, których tutaj nie było przy tym stole, byłby gotów dołączyć, gdyby odbywało się też to z włączeniem pracodawców, w formule Rady Dialogu Społecznego. Myślę, że to jest do rozważenia - i pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy. Ja pana prezydenta bardzo gorąco o to poproszę, żeby też objął patronatem oczywiście te nasze obrady, które się rozpędzają, które są bardzo owocne - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że jeśli będzie taka wola, żeby negocjacje odbywały się w formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego, weźmie w nich udział i udostępni obiekty prezydenckie.

d4hmjap

Podziel się opinią

Share
d4hmjap
d4hmjap
Więcej tematów