Trwa ładowanie...
d7z837q
Wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Komisja sprawiedliwości opiniuje opozycji [NA ŻYWO]

Wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Komisja sprawiedliwości opiniuje opozycji [NA ŻYWO]

Sejmowa komisja sprawiedliwości zebrała się we wtorek, aby zaopiniować wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Zapraszamy na relację na żywo!
Share
d7z837q

Komisja sprawiedliwości i praw człowieka zebrała się we wtorek o 20, aby zaopiniować dwa projekty. Pierwszy z nich dotyczy nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu ("techniczne" poprawki zgłosił Senat).

Drugi druk dotyczy wniosku Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry m.in. w związku ze sprawą śmierci Igora Stachowiaka. Posłowie KO zarzucają ministrowi sprawiedliwości upolitycznienie i podporządkowanie władzy wykonawczej wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Na posła-sprawozdawcę wyznaczono Kamilę Gasiuk-Pihowicz.

- Rozumiem, że KO chce też zdymisjonować sąd, bo w sprawie Stachowiaka w dwóch instancjach zapadały wyroki. Przecież te sądy zajmowały się całością sprawy i wydały w tej sprawie wyroki, które, jak rozumiem, do tej pory przez polityków PO nie było kwestionowane - komentował niedawno wniosek opozycji Zbigniew Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7z837q

Podziel się opinią

Share
d7z837q
d7z837q
Więcej tematów