Trwa ładowanie...
d4jmqhx
wośp

WOŚP 2020. Gdzie odbędzie się wielki finał?

Od Bochni po Swornegacie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w najbliższy weekend po raz 28. w całej Polsce. Sprawdź, gdzie odbędzie się tegoroczny finał WOŚP i poznaj jego program.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP 2020. Gdzie odbędzie się wielki finał charytatywnej zbiórki?
WOŚP 2020. Gdzie odbędzie się wielki finał charytatywnej zbiórki? (Facebook.com)
d4jmqhx

WOŚP 2020. Gdzie odbędzie się finał?

Finał WOŚP w 2020 roku odbędzie się w Warszawie, na Placu Bankowym, przed siedzibą prezydenta Rafała Trzaskowskiego. To tu przed tygodniem odbyła się oficjalna impreza sylwestrowa, zorganizowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i telewizję TVN. Zdaniem niektórych, pokaz konfetti zamiast iluminacji z laserami zawiódł oczekiwania części widzów, ale w mieście było bezpieczniej niż rok wcześniej.

Nie znamy wciąż większości szczegółów na temat zbliżającego się finału WOŚP. Wiadomo, że transmisję pokaże znów telewizja TVN (a wejścia, których nie zobaczymy w telewizji, także Kręciołatv). Na stołecznej scenie od 15:30 wystąpią:

d4jmqhx

o 20:00 odbędzie się Światełko do nieba, zwyczajowy pokaz zimnych ogni, a potem zagrają:

  • Łydka Grubasa
  • Kwiat Jabłoni
  • Ralph Kaminski
  • Tulia

Przeczytaj też: Kielce nie zagrają z WOŚP. Starosta się sprzeciwia

Koniec występów około 22:00. W Studiu Orkiestry na Placu Teatralnym zostaną wtedy ogłoszone wstępne wyniki kolejnej wielkiej kwesty: przekonamy się, czy Polacy po raz kolejny pobili zeszłoroczny rekord WOŚP.

d4jmqhx

WOŚP. Jak dotąd wyglądały finały?

Koncerty charytatywne, happeningi, aukcje ciekawych przedmiotów, tysiące wolontariuszy na ulicach największych polskich miast – tak wyglądają od lat styczniowe finały WOŚP, organizacji charytatywnej, zbierającej fundusze na sprzęt medyczny. Pierwszy z finałów, 3 stycznia 1993 roku, odbył się w Ciechocinku. Prawie wszystkie kolejne miały miejsce w drugą niedzielę roku, między 8 a 14 stycznia. W 2020 roku WOŚP zbiera na aparaturę dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

W 2008 roku kwota pieniędzy zebrana podczas finału WOŚP po raz pierwszy przekroczyła 10 milionów złotych. Od tego czasu suma była wielokrotnie przekraczana, aż w 2019 roku Orkiestra zebrała 175 938 717,56 złotych. Podczas finału WOŚP 2019 prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został zamordowany przez recydywistę, który niedługo wcześniej wyszedł z więzienia.

Oszuści podczas finału WOŚP. Sprawdź, jak ich unikać

d4jmqhx

Zobacz też: Jarosław Kaczyński niezastąpiony? "Gdyby go zabrakło, to wszystko zacznie się sypać"

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jmqhx

Podziel się opinią

Share
d4jmqhx
d4jmqhx
Więcej tematów