Trwa ładowanie...
wośp

Australia. Pieniądze z WOŚP zostaną przekazane na ofiary pożarów

Pożary w Australii wywołały ogromne spustoszenie. Kryzysowa sytuacja poruszyła serce Jerzego Owsiaka. Szef WOŚP poprosił australijski oddział Orkiestry, by pieniądze zebrane podczas finału przekazano na rzecz "ratowania życia i zdrowia ofiar pożarów".

Share
Australia. Pieniądze z WOŚP zostaną przekazane na ofiary pożarów
Źródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
dzr1kwr

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia. WOŚP zagra pod hasłem "Wiatr w żagle" i będzie zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci, które wymagają operacji.

Ale alarmująca sytuacja w Australii skłoniła szefa WOŚP do przekierowania części pieniędzy na inne cele. Jerzy Owsiak poinformował o tym oddział WOŚP na płonącym kontynencie. "Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy was, aby pieniądze zebrane podczas Finału w Australii były przekazane na rzecz ratowania życia i zdrowia ofiar pożarów" - czytamy we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

To nie wszystko. "Podczas 28. Finału będziemy chcieli w centrum Warszawy nad głowami publiczności rozwinąć ogromną flagę Australii. Niech ten sygnał będzie dla Was wzmocnieniem w Waszej walce" - cytują słowa szefa WOŚP przedstawiciele Orkiestry w Perth.

Owsiak dodał, że odbudowanie tego, co zostało zniszczone w Australii, będzie wymagało "ogromnego wysiłku". "Zawsze możecie liczyć na nas!" - zapewnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzr1kwr

Podziel się opinią

Share
dzr1kwr
dzr1kwr
Więcej tematów