Trwa ładowanie...
d2mkev5

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek pozywa wykładowcę UMCS. Poszło o słowa Tomasza Kitlińskiego

Poseł elekt z PiS otrzymał medal dla osób zasłużonych dla uniwersytetu UMCS. Pracownik i kandydat Lewicy do Sejmu twierdzi, że Przemysław Czarnek "szczyci się nienawiścią do Ukraińców, LGBT czy muzułmanów". W reakcji na te słowa wojewoda lubelski złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek pozywa wykładowcę UMCS Tomasza Kitlińskiego
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek pozywa wykładowcę UMCS Tomasza Kitlińskiego (lublin.uw.gov.pl)
d2mkev5

Podczas inauguracji roku akademickiego władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przyznały medale dla osób zasłużonych dla uczelni. Jedną z nich był wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Przeciwko tej decyzji protestowała część pracowników UMCS, w tym kandydat Lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych.

"Medal władze uczelni przekazują wojewodzie lubelskiemu, który szczyci się nienawiścią do Ukraińców, LGBT, muzułmanów, a rolę kobiet ogranicza do reprodukcji" - napisał Tomasz Kitliński w liście otwartym do rektora uczelni Stanisława Michałowskiego. Kilka dni po tym wydarzeniu poseł elekt z list PiS zwołał konferencję prasową, na której odniósł się do zarzutów.

d2mkev5

- To nosi znamiona przestępstwa karnego i dlatego złożyłem do prokuratora regionalnego zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie i ukaranie Tomasza Kitlińskiego - powiedział Czarnek. Wojewoda uważa, że słowa wykładowcy są uderzeniem w konstytucyjny organ państwa, a przez to w samo państwo i jego politykę.

- W żadnej swojej wypowiedzi nie podnosiłem nienawiści do Ukraińców, podobnie jak do LGBT. Ja przecież personalnie do nikogo żadnych uwag nie kierowałem. Te dotyczyły ideologii, a zawsze podkreślałem szacunek do człowieka. Ja w życiu nie odnosiłem się do religii muzułmańskiej. Pan Kitliński zdecydowanie przesadził - kontynuuje poseł elekt.

Zobacz też: Ojciec Tadeusz Rydzyk przyznał, na kogo głosował. "To niedopuszczalne"

Źródło: lublin.uw.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mkev5

Podziel się opinią

Share
d2mkev5
d2mkev5
Więcej tematów