Trwa ładowanie...
d39sowz
02-12-2014 20:55

Wojciech Saługa marszałkiem sejmiku śląskiego

Nowym marszałkiem Sejmiku Województwa Śląskiego został Wojciech Saługa, poseł Platformy Obywatelskiej. Zastąpi on odchodzącego ze stanowiska Mirosława Sekułę.

d39sowz
d39sowz

W czasie pierwszej sesji sejmiku V kadencji zostały wybrane nowe władze województwa. Przewodniczącym sejmiku został Grzegorz Wolnik (Platforma Obywatelska), a jego zastępcami zostali Bożena Borys-Szopa (Prawo i Sprawiedliwość), Henryk Mercik (Ruch Autonomii Śląska) i Stanisław Gmitruk (Polskie Stronnictwo Ludowe)
.

Natomiast nowym marszałkiem województwa śląskiego został wybrany Wojciech Saługa. Na posła PO w głosowaniu tajnym oddało głos 25 radnych, jego przeciwnik Piotr Czarnynoga (PiS) otrzymał 19 głosów. Następca Mirosława Sekuły chce kontynuować jego działania.

- Zobowiązuję się do szerokiej współpracy, jest wiele rzeczy do zrobienia i wielu z nich powinniśmy się podjąć wspólnie. Naszym priorytetem jest poprawa komfortu życia mieszkańców, na którą składają się i wielkie projekty i małe rzeczy. Mamy dużą pulę unijnych środków do wydania i mam nadzieję, że ponownie będziemy liderem w ich skutecznym wykorzystywaniu – mówił Saługa tuż po wyborze.

Jeszcze przed rozpoczęciem sesji zawiązała się koalicja pomiędzy PO (17 mandatów), PSL (5 mandatów) i SLD (3 mandaty). Liderzy regionalnych struktur tych ugrupowań podpisali czteroletnią umowę koalicyjną. W opozycji znalazł się PiS (16 mandatów) oraz RAŚ (4 mandaty).

d39sowz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39sowz
Więcej tematów