Trwa ładowanie...
d3rrfiz

Wnuk Kornela Morawieckiego wspomina go na Dzień Dziadka. "Niewątpliwie jesteś legendą"

- Dziadku. Telefonu do ciebie już nie wykonam. Mogę za to uczcić twoją pamięć z okazji twojego dnia, Dnia Dziadka - mówi na nagraniu Franek Broda, wnuk Kornela Morawieckiego. Wspomina swojego dziadka i nazywa go legendą - swoją i Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień dziadka. Wnuk Kornela Morawieckiego wspomina go w krótkim nagraniu
Dzień dziadka. Wnuk Kornela Morawieckiego wspomina go w krótkim nagraniu (Archiwum prywatne)
d3rrfiz

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku. Polityk, założyciel Solidarności Walczącej, poseł oraz marszałek senior Sejmu VIII kadencji miał 78 lat. Ojciec premiera zmagał się od miesięcy z rakiem trzustki.

W Dniu Dziadka wspomina go jego wnuk, Franek Broda. To syn Anny Morawieckiej (siostry premiera) i Jarosława Brody.

"Od kiedy byłem mały wspominałeś o miłości do Polski"

Franek Broda na opublikowanym nagraniu siedzi na tle regału wypełnionego książkami. Stoi też na nim czarno-białe zdjęcie Kornela Morawieckiego oprawione w ramkę. Wnuk Kornela mówi: - Dziadku. Telefonu do ciebie już nie wykonam. Mogę za to uczcić twoją pamięć z okazji twojego dnia, dnia dziadka.

I pokazuje zdjęcie, na którym Kornel Morawiecki trzyma go na rękach, kiedy Franek miał zaledwie kilka lat. - Od kiedy byłem mały, wspominałeś o miłości do Polski, o Solidarności. Próbowałeś nawet nauczyć mnie fizyki, matematyki, lecz zawsze byłem dość oporny - dodaje Franek Broda.

d3rrfiz

- Czasami udawało nam się porozmawiać o dzisiejszej polityce, ale przede wszystkim o tym, co było dla ciebie najważniejsze, o walce o naszą piękną ojczyznę - mówi wnuk Kornela Morawieckiego i pokazuje kolejne zdjęcie z podpisem "Mój dziadek, twój senator".

"Zgasło jedno światełko, zapaliły się miliony"

- W momencie twojej śmierci zgasło jedno światełko, ale zapaliły się miliony światełek. Niewątpliwie jesteś legendą. Legendą moją, Polski i Solidarności - podsumowuje Franek Broda.

Do filmu dodał jeszcze opis: "Nie zapomnijcie o swoich Dziadkach bo to ich dzień! Ja o swoim pamiętam każdego dnia. Dziękuję mu za to, że był, dziękuję mu za to, że nauczył mnie myśleć. Kocham Cię Dziadku!"

Franek Broda angażuje się w sprawy społeczne i polityczne. Działał w młodzieżówce PiS, ale zrezygnował z tego kilka miesięcy temu. W ubiegłym roku, kiedy Sejm zagłosował za skierowaniem projektu nowelizacji kodeksu karnego zakładającego penalizację edukacji seksualnej do dalszych prac w komisji, krytykował działania polityków partii rządzącej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rrfiz

Podziel się opinią

Share
d3rrfiz
d3rrfiz
Więcej tematów