Trwa ładowanie...
d4d8wrl

Włoska policja ma nazwiska podejrzanych ws. napadu na Polaków w Rimini

Śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie napadu na polskich turystów w Rimini we Włoszech mają nazwiska około 20 osób, wśród których, jak przypuszczają, są poszukiwani czterej sprawcy brutalnego gwałtu i pobicia - poinformowała telewizja Sky TG24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawdopodobnie ta sama grupa stoi za napadem, do którego doszło w Rimini 12 sierpnia
Prawdopodobnie ta sama grupa stoi za napadem, do którego doszło w Rimini 12 sierpnia (PAP, Fot: Manuel Migliorini)
d4d8wrl

Jak zdołali ustalić prowadzący postępowanie, są to imigranci z północnej Afryki w wieku 20-30 lat. Wielu z nich znanych jest policji w Rimini jako handlarze narkotyków i sprawcy napadów oraz kradzieży. Wszystkie te osoby są obecnie kontrolowane.

Osobnicy ci, z których część nie ma stałego miejsca zamieszkania, działają w weekendowe noce, gdy najbardziej zapełnia się popularna miejscowość nad Adriatykiem.

d4d8wrl

Według włoskiej telewizji, policja na podstawie zapisu z kamer zainstalowanych na plażach odtworzyła całą trasę ucieczki napastników z miejsca, gdzie w nocy z piątku na sobotę zaatakowali oni parę Polaków.

"Zero tolerancji". Australia wobec uchodźców

Agencja Ansa podała, że prawdopodobnie ta sama grupa stoi za napadem, do którego doszło 12 sierpnia w Rimini. Wtedy również czterech mężczyzn zaatakowało parę Włochów z miasta Varese. Terroryzując ich pękniętą szklaną butelką zabrali im portfele. Próbowali też dogonić uciekającą kobietę. Raport w sprawie tego napadu włączono do obecnego śledztwa.

Wszystkie włoskie media informują o oczekiwanym przyjeździe delegacji polskiej prokuratury, która wszczęła śledztwo w sprawie napaści na polskich obywateli.

d4d8wrl

Podziel się opinią

Share

d4d8wrl

d4d8wrl
Więcej tematów