Trwa ładowanie...
d25hw89

Włodzimierz Czarzasty: Biedroń może być liderem listy lewicowej do PE

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty przyznał, że nie jest zachwycony wynikami wyborów samorządowych. - Przyjdzie czas na rozliczenie wyborów - dodał. Pytany o wybory do Parlamentu Europejskiego odparł, że ma nadzieję na utworzenie silnego bloku lewicowego. Nie wykluczył także, że na czele takiej listy mógłby stanąć Robert Biedroń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty o możliwej koalicji na wybory do Parlamentu Europejskiego
Włodzimierz Czarzasty o możliwej koalicji na wybory do Parlamentu Europejskiego (WP.PL)
d25hw89

Szef SLD mówił w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News, że gdyby nie udało się porozumieć partiom lewicowym, nie wyklucza współpracy z Platformą Obywatelską i Nowoczesną. - Dopuszczam stworzenie takiego bloku, żeby bronić Polskę przed wyprowadzeniem z Unii Europejskiej - mówił polityk.

Jego zdaniem, taki blok musiałby jednak być oparty "na zasadach partnerskich". - Czyli takich, jakie zostały zrobione w Łodzi z panią Zdanowską, w Lublinie z panem Żukiem i z panem Majchrowskim w Krakowie - wyjaśniał Czarzasty.

d25hw89

Pytany przez prowadzącego program Bogdana Rymanowskiego, czy jego ugrupowanie może współpracować z Robertem Biedroniem, który ma szykować nowy ruch do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego odparł, że "życzy mu powodzenia".

- Mam marzenie, żeby Adrian Zandberg, Małgorzata Tracz z Zielonych, Robert Biedroń, ja albo ktoś z moich przyjaciół, żebyśmy stworzyli silne listy do europarlamentu - mówił szef SLD.

Dopytywany, czy to oznacza, że Robert Biedroń mógłby być liderem listy lewicowej do Parlamentu Europejskiego odparł: "Mam 58 lat, nie muszę być liderem". - Nie muszę być pierwszy, mogę być drugi, trzeci - zapewniał gość Bogdana Rymanowskiego. - Robert Biedróń może być liderem - dodał.

- Jeśli lista lewicowa weźmie 15-20 proc., to ja będę każdy z lewicowych podmiotów traktować na zasadach równości - zapewnił Czarzasty.

Źródło: polsatnews.pl

d25hw89

Podziel się opinią

Share

d25hw89

d25hw89
Więcej tematów