Trwa ładowanie...

Włodzimierz Cimoszewicz o skutkach zapowiadanych zmian w KRS: to będzie koniec

Były premier Włodzimierz Cimoszewicz nie odmówił komentarza ws. działań ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. - Chciałbym, żeby rada wydziału Uniwersytetu Jagiellońskiego mogła wyrzucić Ziobrę z roboty, ale nie może - powiedział.

d1w8zci
d1w8zci

Cimoszewicz we wtorek w #dziendobryWP odniósł się do opinii ekspertów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy na propozycjach zmian KRS i ustroju sądów powszechnych nie pozostawili suchej nitki. Według naukowców przepisy obu projektów są albo niekonstytucyjne, albo ich zgodność z konstytucją budzi poważne wątpliwości.

- Chciałbym, żeby to była czerwona kartka - stwierdził Cimoszewicz. Przyznał jednocześnie, że jest to rodzaj ostrzeżenia. - To środowisko niczego nie może zrobić ani Ziobrze, ani Dudzie - zaznaczył.

Przypomniał, że zarówno Ziobro, jak i prezydent Andrzej Duda ukończyli studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Gdyby byli poważnymi ludźmi odpowiedzialnymi politykami, to nie lekceważyliby poważnych argumentów zwłaszcza takich środowisk jak ich własne - podkreślił Cimoszewicz.

d1w8zci

Konsekwencje reform

Dodał, że trójpodział władzy w Polsce jest bardzo zagrożony. - W jakimś zakresie już został zdestruowany - powiedział, odnosząc się do sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym.

Co się stanie, kiedy rozwiązania dot. wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa zostaną przyjęte? - To będzie już koniec trójpodziału władz - podsumował były premier.

d1w8zci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w8zci
Więcej tematów