Trwa ładowanie...
d37zcsd

Włochy: trzęsienie ziemi w centralnej części kraju o sile 7,1 w skali Richtera

• Silne trzęsienie ziemi o sile 7,1 w skali Richtera w centralnej części Włoch
• Do trzęsienia doszło o godz. 7:41, wstrząsy trwały okoły minuty

Share
d37zcsd

Nie przestaje się trząść ziemia w środkowych Włoszech. To kolejny w tych dniach wstrząs po środowym trzęsieniu ziemi, które spowodowało bardzo duże zniszczenia w regionie Marche, bez ofiar śmiertelnych. Tym razem epicentrum znajdowało się 68 km na południowy wschód od Perugii. Włoskie media informują, że wstrząsy były odczuwalne nawet w Rzymie. Nie ma informacji o ofiarach i skali zniszczeń.

Trzęsienie ziemi miało miejsce w rejonie górzystym, zatem dotarcie służ ratunkowych do rejonu może być utrudnione. Zjawisko miało miejsce w rejonie aktywnym sejsmicznie. W miejscu tym przebiega uskok płyt tektonicznych. W ostatnim czasie rejon ten wyjątkowo aktywny.

Zaledwie trzy dni temu Ziemia zatrzęsła się dwukrotnie w pobliżu miejscowości Visso w regionie Marche. Wstrząsy były odczuwalne w niemal całych środkowych Włoszech i spowodowały duże zniszczenia w miejscowościach położonych w pobliżu epicentrum. W miasteczkach Visso, Camerino i Ussita uszkodzonych zostało wiele budynków.

d37zcsd

24 sierpnia w centrum Włoch doszło do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi, które niemalże zrównało z ziemią kilka miejscowości. Najpoważniejsze zniszczenia odnotowano w Amatrice i Accumoli w regionie Lacjum. Zginęło 298 osób, a ponad 400 zostało rannych. Straty oszacowano na 4 miliardy euro.

d37zcsd

Podziel się opinią

Share
d37zcsd
d37zcsd
Więcej tematów