Trwa ładowanie...
d3kshy3

Włochy nie wpuściły kolejnego statku z imigrantami. Dekret Matteo Salviniego

Minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini podpisał dekret zabraniający statkowi organizacji pozarządowej ze 101 migrantami na pokładzie wstępu na włoskie wody. Na pokładzie niemieckiego statku Eleonore znajdują się imigranci uratowani z pontonu, który zatonął u wybrzeży Libii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matteo Salvini
Matteo Salvini (East News)
d3kshy3

Jednostka organizacji Lifeline uratowała około tysiąca imigrantów na Morzu Śródziemnym. Gdy wyłowiono rozbitków, statek obrał kurs na północ i popłynął w kierunku Włoch.

Podpisany przez Salviniego dekret zabrania wstępu na włoskie wody, stacjonowania na nich i tranzytu. Dokument został natychmiast przekazany ministerstwom obrony, infrastruktury i transportu. Szefowie wspomnianych resortów podpisali go.

d3kshy3

Włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych wyraziło zadowolenie z decyzji ministrów, którą oceniono jako dowód "spójności rządu w obliczu kolejnej próby zbliżenia się do włoskich wód, podjętej przez niemiecką organizację pozarządową". Komentatorzy zwracają uwagę, że poparcie ministrów z Ruchu Pięciu Gwiazd ma dodatkowe polityczne znaczenie, ponieważ decyzję tę podjęli po rozpadzie koalicji ich ugrupowania z Ligą mimo trwającego impasu we włoskim rządzie.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni wcześniej w podobnej sytuacji ministrowie obrony i infrastruktury odmówili Salviniemu złożenia podpisów pod dekretem zabraniającym hiszpańskiemu statkowi Open Arms z ponad stu migrantami zawinięcia do portu na Lampedusie. Na wody terytorialne wpłynęła także jednostka Ocean Viking pod norweską banderą z 350 osobami na pokładzie. Również ten statek nie został wpuszczony.

Zobacz także: Trybunał Stanu dla Tuska i Kopacz? Nowacka odbija piłeczkę

d3kshy3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d3kshy3

d3kshy3
d3kshy3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów