Trwa ładowanie...
Władysław Kosiniak-Kamysz gościem programu "Tłit"
marek kacprzak

Władysław Kosiniak-Kamysz gościem programu "Tłit"

Marek Kacprzak zaprasza na "Tłit". Od poniedziałku do piątku, o godz. 8.30 na stronie głównej Wirtualnej Polski. Zapraszamy na rozmowy z osobami, które kształtują naszą rzeczywistość. Dzisiaj gościem programu jest Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL i kandydat na prezydenta w wyborach 2020.

Share
dlvzsie

To ostatni dzień kampanii prezydenckiej. Kandydaci mają ostatnie godziny na przekonanie wyborców. Wśród nich jest Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL.

Jak wynika z najnowszego sondażu dla "Rzeczpospolitej", gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, zdecydowanie wygrałby Andrzej Duda, który uzyskałby 41,1 proc. poparcia. Zaraz za urzędującym prezydentem znalazłby się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mógłby liczyć na głosy 26,4 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu uplasowałby się Szymon Hołownia, na którego swój głos zadeklarowało 9,7 proc. badanych.

dlvzsie

Według najnowszego sondażu IBRiS dla "Rz", poza podium znaleźliby się: Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń oraz Krzysztof Bosak. Lider "ludowców" w wyborach prezydenckich uzyskałby 5,4 proc. poparcia. Na przedstawiciela Lewicy głos oddałoby 4,9 proc. ankietowanych, z kolei głos na przedstawiciela Konfederacji zadeklarowało 4,6 proc. badanych.

"40-44 proc. dla Andrzeja Dudy, 28-32 proc. dla Rafała Trzaskowskiego. Takie wyniki przewidują sztaby PiS i PO w pierwszej turze wyborów prezydenckich" - czytamy z kolei w tekście reportera WP Michała Wróblewskiego. Obóz władzy ma być "pogodzony z faktem, że urzędującej głowie państwa nie uda się uzyskać reelekcji w najbliższą niedzielę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlvzsie

Podziel się opinią

Share
dlvzsie
dlvzsie
Więcej tematów